Під час пікетування одна агресивна жінка напала на активіста і порвала плакат
Фото:

«Радіо Свобода»

У Санкт-Петербурзі на Невському проспекті близько 50 людей влаштували акцію протесту проти агресивних дій Росії проти українських кораблів біля Керченської протоки. Люди тримали у руках плакати та викрикували різні гасла, повідомляє «Радіо Свобода».

Організаторка акції, активістка петербурзької демократичної організації «Солідарність» Ольга Смірнова вважає, що захоплення трьох українських військових суден і полон моряків означає нову спробу Росії збільшити зону окупації українських територій силою зброї.

Учасники пікетів вимагали звільнити і повернути на батьківщину українських моряків, повернути Україні її судна, припинити морську блокаду портів України в Азовському морі, а також покарати винних у захопленні українських кораблів, оскільки учасники акції вважають дії РФ «піратськими».

За словами учасників пікетів, зараз в українських моряків, які після захоплення були етаповані з Криму до Москви, вибивають свідчення про «незаконний перетин кордону», а це звинувачення загрожує їм термінами до 6 років.

Учасники акції вважають, що українським морякам повинен бути привласнений статус «військовополонених», водночас їх незаконно судять як цивільних осіб, які вчинили кримінальний злочин.

Активісти висловили обурення через дії військових РФ, які відкрили вогонь на поразку по іноземним судам, котрі не являли загрози Росії.

Під час пікетування одна агресивна жінка напала на активіста і порвала плакат. З міркувань безпеки активісти не розтягувалися по Невському проспекту, а просто змінювали один одного з різними плакатами.

У пікетах брали участь активісти «Солідарності», «Яблука», «Безстрокового протесту» та інших партій і рухів. Замість однієї години пікети тривали близько 3 годин.

Раніше сьогодні у російському Волгограді влаштували пікет на підтримку України.

Через агресію Росії в морі в Україні запровадили воєнний стан у 10 областях. Він діятиме 30 днів і завершиться 26 грудня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Що передбачає воєнний стан: Заборона виборів і контроль над ЗМІ. Негайної мобілізації не буде

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Росія атакувала і захопила українські кораблі у Керченській протоці: що відбулося

Згодом російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. За останніми даними, шестеро українських моряків дістали поранення. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Усіх українців взяли від варту на 2 місяці.

Зі свого боку Росія заявила, що українські кораблі нібито порушили територіальні води Росії і увійшли в закриту акваторію. Крім того, Україна нібито не подала заявку на проходження Керченської протоки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

Поділитись: