Світ

Brexit коштує Британії півмільярда фунтів стерлінгів на тиждень — дослідження

1 жовтня, 2018 13:52
Світ/Brexit коштує Британії півмільярда фунтів стерлінгів на тиждень — дослідження
Зберегти
Вигляд
Щотижня Британія втрачає близько 500 мільйонів фунтів стерлінгів щотижня через вихід країни з Євросоюзу.

Щотижня Британія втрачає близько 500 мільйонів фунтів стерлінгів щотижня через вихід країни з Євросоюзу.

Такі дані опублікував Центр європейської реформи у своєму дослідженні за першу половину 2018 року.

Зокрема, там підрахували, що прямий вплив виходу Британії з Євросоюзу на державні фінанси країни складає 26 мільярдів фунтів стерлінгів на рік або 0,5 мільярда на тиждень.

Крім цього, за розрахунками дослідників, наразі економіка Великої Британії наразі є на 2,6% меншою, ніж вона була б, якби на референдумі про вихід з ЄС громадяни країни не проголосували ствердно.

Раніше повідомлялося, що на переговорах в австрійському місті Зальцбург щодо виходу Британії зі складу ЄС все ще не досягли домовленості щодо угоди про торгівля, яка діятиме по завершенню Brexit.

Раніше в Єврокомісії заявили, що ЄС та Британія збережуть тісні торговельні зв’язки після Brexit. Прем'єрка Британії Тереза Мей заявила, що особисто вестиме переговори з ЄС.

Також мер Лондона пропонує провести ще один референдум щодо виходу Британії з ЄС.

Нагадаємо, 9 липня міністр закордонних справ Великої Британії Борис Джонсон подав у відставку. Таке рішення Джонсона оголосили за 30 хвилин до того, як Мей повинна була виступити перед парламентом щодо її нового плану Brexit. Міністр з питань Brexit Девід Девіс також подав у відставку через невдоволення результатами зустрічі з прем’єр-міністеркою Терезою Мей, на якій обговорювали план виходу з ЄС. За кілька годин у Британії призначили нового міністра з питань Brexit — ним став Домінік Рааб.

Джонсон і Девіс критикували план виходу Британії з ЄС, який погодив британський уряд. Королева Єлизавета ІІ дала королівську згоду на закон про Brexit. Цей план передбачає, зокрема збереження зони вільної торгівлі з ЄС:

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Якими будуть наслідки Брекзиту для України та НАТО?

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit.  

На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року. Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британія залишає ЄС, але не Україну — британський міністр у справах Європи

Пов`язані новини