Комітет британського парламенту з цифрових технологій звинуватив соцмережу Facebook у продажі особистих даних користувачів і використанні антиконкурентних практик.

За інформацією авторів Facebook хотів перехоплювати налаштування конфіденційності своїх користувачів, щоб низка розробників додатків могли отримувати доступ до даних.

У звіті комітету заявили, що низка керівників Facebook або «навмисно вводили в оману» законодавців під час розслідування, або «навмисне не інформували»політиків про можливе втручання Росії у закордонні вибори. Також, за інформацією комітету, є докази того, що іноземні державні діячі впливали на хід голосування на референдумі щодо Brexit у 2016 році.

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до 87 мільйонів користувачів Facebook.

Засновник соцмережі Марк Цукерберг втратив понад $5 млрд через виток даних мільйонів користувачів Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

Крім того, Цукерберга запросили до Європарламенту для пояснень ситуації. В офісах Cambridge Analytica у Лондоні 23 березня провели обшуки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Єврокомісія закликала Facebook посилити протидію дезінформації напередодні виборів у Європарламент

/Марко Погуляєвський

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile