Очільник Генштабу Великої Британії генерал Нік Картер закликав протистояти «маніпуляціям правдою» з боку Росії, яка таким чином зокрема розширює свій вплив у Африці.

Про це Картер заявив в інтерв’ю  The Times.

На його думку, загроза з боку Росії з’явилась швидше, ніж Лондон розраховував у 2015 році, коли в останній раз виходила детальна доповідь щодо питань оборони королівства.

Зокрема йдеться про небезпеку з боку приватної військової компанії «Вагнера», за якою стоїть так званий повар Путіна Євген Пригожин. Картер зазначив, що Росія намагається змусити африканські країни повірити, що РФ є більш вигідним союзником, аніж країни Заходу.

Для досягнення своєї мети Москва вдається до «маніпуляцій правдою» в інформаційному просторі, зокрема й у кіберпросторі.

Картер упевнений, що Велика Британія повинна посилити свою присутність в Африці, а західним країнам треба більше вкладати у контррозвідку та розробити методи захисту правди від тих, хто її підриває.

Раніше ЗМІ повідомляли, що пов'язана з Пригожиним приватна військова компанія працює в ЦАР в обмін на алмази та золото.

Нагадаємо, за інформацією видання The Bell, створити російську «групу Вагнера» керівництво Генштабу Військових сил Росії вигадало у 2010 році, однак реалізацію проекту вирішили доручити бізнесменові Євгену Пригожину.

У серпні представник InformNapalm Михайло Макарук повідомив в ефірі Громадського, що через лави «Приватної військової компанії Вагнера» пройшли понад 5 тисяч військових у всьому світі.

7 травня в СБУ заявили, що російський офіцер готує найманців «Вагнера» для розвідувально-терористичної діяльності на території України.

Поділитись: