Велика Британія продовжує переговори з Європейським Союзом щодо внесення змін до угоди про Brexit. Після завершення переговорів в Палаті громад відбудеться ще одне голосування.

Прем’єр-міністерка Тереза Мей зазначила, що, якщо до 26 лютого не вдасться досягнути домовленості щодо угоди, уряд внесе до парламенту ще одну пропозицію, за яку депутати голосуватимуть 27 лютого.

«Вірі в демократію буде завдано великої шкоди, якщо Brexit не відбудеться. Нам всім потрібно набратися сміливості, щоб домогтися змін, які вимагає Палата громад, і вчасно реалізувати Brexit», — наголосила Мей.

Британський прем’єр повідомила, що продовжить вести переговори з лідерами ЄС «упродовж всього цього тижня».

Мей додала, що вважає розумним просити про внесення змін в «запасний механізм» щодо ірландського кордону, оскільки і Британія, і ЄС хочуть уникнути його використання.

Опитування у Великій Британії показало, що 53% респондентів виступають за те, щоб Мей відстрочила Brexit, 49% вважають, що Brexit без угоди стане економічною катастрофою. Приблизно 23% незгодні з цією заявою. Опитування проводили з 4 по 8 лютого, під час нього опитали 1503 жителів Великої Британії. 

Нагадаємо, парламент Великої Британії 29 січня проголосував проти відтермінування Brexit.

Раніше Тереза Мей заявила уряду, що попросить Євросоюз відновити переговори щодо угоди про Brexit.

15 січня депутати парламенту Великої Британії відхилили угоду про вихід країни з Європейського Союзу, на якій наполягала прем'єр-міністерка Тереза Мей. Відтак Сполучене Королівство або залишить ЄС без угоди, або відтермінує Brexit, або домовлятиметься про нову угоду чи нові умови виходу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Британський парламент провалив угоду про Brexit: 5 варіантів розвитку ситуації

Головним каменем спотикання тоді стало питання про те, як виглядатиме єдиний сухопутний кордон Великої Британії з ЄС, між Північною Ірландією та республікою Ірландія.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дві Ірландії: як питання кордону загрожує зірвати Brexit

Раніше Європейський суд вирішив, що Британія зможе розірвати угоду з ЄС про Brexit в односторонньому порядку. і вона не потребуватиме згоди 27-х країн.

25 листопада країни ЄС ухвалили угоду з Британією про Brexit. Напередодні саміту прем’єрка Британії написала лист до народу, в якому закликала підтримати Brexit.

29 березня 2017 року Велика Британія офіційно повідомила Європейський союз про свій намір покинути ЄС, запустивши процедуру Brexit. На переговорах Британії та ЄС вирішили продовжити перехідний період Brexit до 2020 року.

Повідомлялось, що остаточна вартість Brexit для Британії може сягнути 55 мільярдів євро. Цю суму країна виплачуватиме ЄС до 2064 року.

23 червня 2016 року у Британії відбувся референдум, який показав, що 52% британців воліють покинути Євросоюз. Остаточно вийти з ЄС Британія має 29 березня 2019 року.

Поділитись: