Велика Британія у координації з США та Канадою може запровадити власний «Список Магнітського» проти російських чиновників, підозрюваних у корупції та шахрайстві.

Велика Британія у координації з США та Канадою може запровадити власний «Список Магнітського» проти російських чиновників, підозрюваних у корупції та шахрайстві.

Про це повідомляє The Telegraph.

На таку ініціативу погодилися міністр закордонних справ Борис Джонсон та міністр внутрішніх справ Абмер Рудд.

Консервативні депутати Британії підтвердили дискусії з приводу включення поправок «Магнітського» до законопроекту про санкції, який наразі на стадії розгляду парламентом.

Дискусії щодо «Списку Магнітського» активізувалися у Британії після того, як 4 березня у містечку Солсбері знайшли отруєним екс-розвідника РФ Сергія Скрипаля.

«Список Магнітського» — персональні санкції проти низки російських чиновників, яких підозрюють у порушеннях прав людини та корупції, а саме у причетності до одного з найбільших в історії Росії розкрадань бюджету.

Йдеться про суму у 230 мільйонів доларів, виведених з бюджету Росії у результаті махінацій з компаніями Hermіtаge Capital — інвестиційного фонду, заснованого британським фінанситом Вільямом Браудером. Саме ці махінації і розкрив юрист фонду Сергій Магнітський. У 2009 році він загинув у московському СІЗО після тривалого тиску з боку силовиків.

Унаслідок отруєння російського розвідника у Великій Британії постраждала 21 людина.

Скрипаль та його донька перебувають у комі. Поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії.

Британська розвідка вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Усе вказує на Росію» — британський журналіст про отруєння екс-розвідника Скрипаля.

За даними ЗМІ, Скрипаль продовжував працювати на іноземну розвідку після від'їзду з РФ.

Поділитись: