Світ

Скрипаль продовжував працювати на іноземну розвідку після від'їзду з РФ — FT

16 березня, 2018 15:27
Світ/Скрипаль продовжував працювати на іноземну розвідку після від'їзду з РФ — FT
Зберегти
Вигляд
У Великій Британії триває розслідування отруєння колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля.

У Великій Британії триває розслідування отруєння колишнього розвідника РФ Сергія Скрипаля.

Хоча британська влада припускає, що до замаху причетна Росія, конкретний мотив невідомий, адже Скрипаля розкрили як британського шпигуна ще в 2004 році.

Як з'ясувала газета The Financial Times, російський розвідник навіть після переїзду до Британії передавав цінну інформацію іноземним спецслужбам.

Унаслідок отруєння російського розвідника Сергія Скрипаля у місті Солсбері, Вілтшир, у Великій Британії постраждала 21 людина постраждала.

38-річний сержант Нік Бейлі наразі перебуває у важкому, водночас, він може розмовляти та приходить у свідомість.

Скрипаль та його донька перебувають у комі.

Раніше поліція Британії заявила, що Скрипаля отруїли речовиною нервово-паралітичної дії.

Британська розвідка заявила, що вважає Росію причетною до отруєння екс-розвідника Скрипаля.

Нагадаємо, 4 березня у Великій Британії з важким отруєнням потрапив до лікарні 66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль. З ним була його донька.

Полковник військової розвідки РФ на пенсії Сергій Скрипаль у 2006 році був засуджений до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям у ЄС, Секретній розвідці Британії.

Екс-розвідник був звільнений у межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Тоді Росія, крім Скрипаля, вислала у США Ігоря Сутягіна, Олександра Запорізького і Геннадія Василенка. Водночас із США вислали 10 звинувачених у шпигунстві на користь РФ громадян, серед яких була Анна Чапман.

Незабаром Скрипаль отримав притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Отруєння екс-розвідника Скрипаля: вдова Литвиненка закликала влади країн убезпечити політичних емігрантів

 

Пов`язані новини