На засіданні уряду 17 жовтня ухвалили рішення про продовження до 1 листопада надання Нафтогазу спеціальних зобов’язань на продаж газу населенню за зниженими цінами.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна» з посиланням на свої джерела в уряді.

«Наскільки мені відомо, продовжили на два тижні. Але дочекаймось публікації Кабміну», — повідомило джерело.

Водночас, прес-служба уряду поки не надала офіційного підтвердження даного рішення.

Зазначимо, що востаннє уряд відкладав підвищення цін на газ на засіданні 28 вересня. Тоді кінцевою датою дії спеціальних зобов’язань Нафтогазу значилося 18 жовтня.

Зазначимо, що напередодні у Нафтогазі вчергове повідомили про підвищення цін на газ для промисловості на майже 10%. Наразі вартість газу для промислових споживачів перевищує вартість газу для населення у 2,4 раза.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Зазначимо, що напередодні видання «Економічна правда» повідомило, що український уряд намагається достроково припинити програму співпраці з МВФ та розпочати нову — короткострокову та з меншими обсягами фінансування.

Нагадаємо, що за результатами перебування місії МВФ в Україні домовленості про виділення коштів фонду ані у рамках старої, ані у рамках нової програми досягнуто не було.

Раніше очільник Нафтогазу Андрій Коболєв повідомляв, що уряд та МВФ домовились про поступове підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня. Саме це питання є ключовою умовою надання фондом коштів Україні. Водночас, у Мінсоцполітики не виключили відмову від підвищення цін на газ через те, що МВФ так і не видав траншу Україні.

Нагадаємо, що 5 транш у програмі EFF розміром майже 2 мільярди доларів необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Напередодні уряд відклав рішення про підвищення цін на газ для населення до жовтня 2018 року. При цьому, уже дав доручення Мінфіну розпочати технічну підготовку до отримання траншу МВФ.

Поділитись: