Колегія суддів Київського апеляційного суду, що 28 грудня звільнили з-під варти ексберкутівців, раніше ухвалювали рішення в інтересах скандальних політиків та режиму Януковича в часи Революції Гідності.

Про це йдеться у матеріалі «Слідство.Інфо».

Зазначається, що до колегії, яка розглядала справу, входили Маргарита Васильєва, Віктор Габрієль та Анатолій Орел.

Як повідомляло видання «Наші гроші», головуюча суддя Васильєва була у складі колегії суддів, що всупереч закону скасувала угоди про визнання вини з двома фігурантами «газової справи» ексдепутату Олександра Онищенка.

Як відомо, його підозрюють у створенні газової схеми із завданням збитків державі на понад півтора мільярда гривень. На думку журналістів, таке рішення допомогло колишньому депутату.

Віктор Габрієль, за даними громадського руху «Чесно», під час Революції Гідності суддя відмовився задовольнити скаргу учасника акції протесту на рішення суду першої інстанції, яким його на пів року позбавили водійських прав через поїздку до резиденції Януковича.

Дисциплінарна палата Вищої ради правосуддя визнала, що Габрієль порушив норми Кодексу про адмінправопорушення. Утім, до дисциплінарної відповідальності суддю вирішили не притягати.

Третій суддя, Анатолій Орел, входив до колегії суддів, що підтвердили законність рішення Бориспільського міського районного суду про умовно-дострокове звільнення колишнього депутата від «Блок Юлії Тимошенко» Віктора Лозінського. Перед цим депутата засудили на 10 років за вбивство селянина Валерія Олійника на території мисливських угідь.

28 грудня 2019-го Київський апеляційний суд відпустив усіх п'ятьох ексберкутівців, обвинувачених у вбивстві 48 і пораненні 80 людей на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, — Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна. Також суд скасував домашній арешт двом іншим ексберкутівцям, обвинуваченим у цій справі, — Сергію Тамтурі та Олександру Маринченку. Їх усіх звільнили під особисте зобов'язання.

Нагадаємо, 23 грудня на переговорах у Мінську Тристороння контактна група домовилася про обмін полонених між Україною та самопроголошеними «Л/ДНР» до кінця 2019 року.

Згодом стало відомо, українська сторона планує передати бойовикам «ДНР» і «ЛНР» колишніх беркутівців, обвинувачених у розстрілі людей на Інститутській 20 лютого 2014 року, в межах обміну полонених. Йдеться про Олега Янішевського, Сергія Зінченка та Павла Аброськіна, які перебували під вартою, а також Сергія Тамтуру й Олександра Маринченка, які залишалися під цілодобовим домашнім арештом.

Родини Героїв Небесної сотні зверталися до президента Зеленського з проханням не звільняти колишніх беркутівців для обміну.

24 грудня ознайомлений з питаннями обміну адвокат Валентин Рибін заявив, що Україна викреслює ексберкутівців зі списків на обмін і тим самим ставить увесь обмін під загрозу зриву.

28 грудня, у день рішення суду про відпуск ексберкутівців президент Володимир Зеленський заявив, що обмін запланований на 29 грудня, однак на той час остаточні списки були не узгоджені.

Поділитись: