Центральна виборча комісія подала апеляцію на рішення суду щодо реєстрації кандидатом в народні депутати підозрюваного в організації корупційної схеми з розкрадання коштів під час видобутку та продажу газу Олександра Онищенка.

Про це повідомила прес-служба ЦВК.

«ЦВК не погоджується з прийнятим судовим рішенням, вважає його незаконним, необґрунтованим та винесеним з неправильним застосуванням норм матеріального права і порушенням норм процесуального права. Також комісія вважає, що викладені у рішенні висновки суду першої інстанції не відповідають обставинам справи», — йдеться в повідомленні.

Раніше ЦВК відмовила Онищенку у реєстрації, бо той з 2016 року не проживає на території України, тоді як кандидат має проживати в країні останні 5 років перед виборами. Однак за даними «Слідство.інфо», суд зобов’язав ЦВК зареєструвати депутата-втікача Онищенка кандидатом, бо той «представляв Україну на кінних змаганнях».

Своєю чергою, міністр молоді та спорту України Ігор Жданов заявив, що Онищенко не міг представляти Україну на кінних змаганнях.

Нагадаємо:

  • Онищенко фігурує у справі про розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із «Укргазвидобуванням» у грудні 2015 року. За версією слідства, в період з січня 2013 по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації газу, в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого «Укргазвидобування» зазнало збитків на більш ніж 740 млн грн.
  • Загалом слідство встановило причетність до участі у «газовій схемі» 29 осіб. Онищенка, який фігурує у справі, оголосили в розшук.
  • Онищенка звинувачують в організації схеми по перепродажу купленого у держкомпаній газу своїм же фірмам за заниженими цінами.
  • 5 липня 2016 року Верховна Рада підтримала подання генпрокурора про притягнення до кримінальної відповідальності, затримання й арешт Онищенка. 27 липня Луценко підписав повідомлення про підозру депутатові.
  • 29 липня 2016 року Онищенко заявив про своє перебування в Лондоні.
  • Наприкінці лютого 2017 року Вищий адміністративний суд відмовився повертати Онищенкові депутатську недоторканність.
  • 19 квітня 2018 року Онищенко оприлюднив частину запису розмови нібито з президентом Петром Порошенком.
Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile