Світ / Європа

Данський банк, який підозрюють в масштабному відмиванні грошей, пожертвував $230 млн

Bloomberg
Світ/Європа/Данський банк, який підозрюють в масштабному відмиванні грошей, пожертвував $230 млн
Зберегти
Вигляд
Один з найбільших у Данії банків Danske Bank пожертвував на потреби данського суспільства 1,5 мільярда крон (близько 230 мільйонів доларів) прибутку, який банк отримав від підозрілих операцій, пов’язаних з відмиванням коштів у естонському відділенні банку.

Водночас, зазначається, що банк не звільнятимуть від сплати штрафу, розмір якого наразі уточняється. Проте, за приблизними підрахунками, за проведення підозрілих операцій з узаконення нелегально отриманих доходів, Danske можуть оштрафувати на 8 мільярдів доларів.

Нагадаємо, що Danske Bank підозрюють у тому, що через його дочірнє відділення у Естонії відмивали кошти представники Росії, України, Азербайджану та інших пост-радянських країн.

На початку розслідування проти банку, його запідозрили у відмиванні близько 13 мільярдів доларів. Після цього сума зросла до близько 28 мільярдів євро.

Водночас, у самому Danske Bank провели внутрішнє розслідування та виявили, що більша частина з операцій нерезидентів, які проводило естонське відділення Danske Bank, була підозрілою. Мова йде про щонайменше 200 мільярдів євро операцій, які проводились у банку протягом 2007-2015 років.

Через скандал з відмиванням коштів, у Єврокомісії закликали розслідувати прогалини у законодавстві щодо недопущення відмивання доходів.

Власне розслідування проти Danske Bank почали і в Міністерстві юстиції США.

Нагадаємо, що через скандал з відмиванням коштів, напередодні голова Danske Bank подав у відставку.

Також повідомлялося, що Danske Bank можуть оштрафувати на 630 мільйонів доларів, якщо доведуть його провину у причетності до відмивання коштів.

Пов`язані новини