Державне бюро розслідувань розглядає «усі версії, які наразі звучать у ЗМІ» щодо авіакатастрофи військового літака на Харківщині. Слідчі не виключають версії теракту.

Про це сказав інформагенції «Інтерфакс-Україна» представник ДБР Максим Борчаковський.

Він пояснює, що виключити причину «теракт» можливо після проведення вибухотехнічної експертизи. Наразі вирішується питання щодо її проведення.

Раніше основними версіями аварії називали:

  • технічна несправність агрегатів літального апарату;
  • неналежне виконання своїх службових обов'язків екіпажем;
  • неналежне виконання службових обов'язків особами, які були відповідальними за керування польотами;
  • неналежне технічне обслуговування літака та підготовки його до польоту.

Крім того, у ДБР заперечили інформацію про те, що падіння літака сталося через відмову двигуна. Він додав, що це з'ясувалося під час технічного розслідування.

Що відомо про аварію?

Авіакатастрофа Ан-26 на Харківщині сталася надвечір 25 вересня. З 27 людей на борту (20 курсантів Харківського національного університету Повітряних Сил і семеро офіцерів, ще одного курсанта не допустили до польоту) одразу після аварії вижили двоє.

Один із них (курсант зі Львова) помер у Харківській лікарні невідкладної медичної допомоги, інший (із Харківської області) перебуває у Харківському військовому шпиталі.

Володимир Зеленський доручив тимчасово призупинити польоти на всіх Ан-26 в Україні до з'ясування обставин трагедії.

Офіс генпрокурора порушив справи за статтею 416 Кримінального кодексу. Слідство у цій справі проводитиме Державне бюро розслідувань. Воно наразі перевіряє чотири версії того, що сталося.

Слідчі вже допитали понад 40 свідків, взяли ДНК родичів загиблих для експертизи, вилучили бортові самописці, які вже почали розшифровувати.

Поділитись: