Державне бюро розслідувань порушило щодо п’ятого президента України та чинного народного депутата Петра Порошенка чотири нові кримінальні справи за заявою олігарха Ігоря Коломойського.

Про це заявив під час брифінгу 10 липня адвокат Порошенка Ігор Головань, передає «Укрінформ».

«Пан Коломойський виступив зі стандартним набором і, звичайно, його заяви стосуються ПриватБанку, що начебто президент Петро Порошенко чинив перешкоди господарській діяльності ПриватБанку, що начебто Порошенко розголошував банківську таємницю ПриватБанку. І, як зазвичай, там і зловживання службовим становищем, і легалізація коштів, здобутих злочинним шляхом», — розповів Головань.

За словами адвоката, в одній із заяв Коломойського йдеться, що Порошенко нібито завдав шкоди ПриватБанку, розголошуючи банківську таємницю.

«Тобто, повідомляючи про ПриватБанк, правдиві відомості завдавали шкоди тодішнім акціонерам ПриватБанку», — додав Головань.

У ДБР наразі ці провадження не коментували.

Нагадаємо, 10 червня Державне бюро розслідувань вручило підозру Порошенку у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка. Сталося це тоді, коли він прийшов на допит у ДБР.

18 червня Петру Порошенку мали обирати запобіжний захід. Прокуратура спершу просила про арешт з правом застави у 10 млн грн, а потім — особисте зобов'язання. Згодом засідання суду перенесли на 1 липня, а потім зробили перерву до 8 липня.

8 липня адвокат Порошенка Ілля Новиков заявив, що слідство у справі Порошенка вже завершене, хоча раніше й оголошували про його продовження до 10 жовтня включно.

Пізніше того ж дня суд відмовився розглядати клопотання прокуратури про обрання запобіжного заходу Порошенку. Таким чином, його відпустили без обрання запобіжного заходу.

Поділитись: