ДБР порушило справу через можливе розголошення Луценком даних про вбивство Гандзюк

Державне бюро розслідувань відкрило провадження через можливе розголошення генпрокурором Юрієм Луценком даних досудового розслідування у справі про вбивство Катерини Гандзюк.

Про це повідомив адвокат Масі Найєм, який є заявником у справі. Він зазначив, що після того, як він подав заяву до ДБР, справу не порушили, тому він звернувся до суду.

«28 лютого Печерський районний суд м. Києва виніс ухвалу: задовольнив мою скаргу на бездіяльність слідчих та зобов'язав останніх зареєструвати кримінальне провадження. В той же день суд направив до ДБР копію цієї ухвали з супровідним листом», — написав Найєм у Facebook.

За словами адвоката, він також власноруч передав до Бюро ухвалу суду, але попри це ДБР 19 березня ще не порушило кримінальну справу.

«Ми подали заяву про злочин, передбачений ст. 382 ККУ за невиконання ухвали Печерського суду. Лише сьогодні отримали інформацію про те, що позавчора ДБР все ж зареєструвало провадження», — розповів Найєм.

Йдеться про заяву генпрокурора Луценка про те, що слідство встановило усіх замовників та організаторів убивства Гандзюк. Найєм вважає, що розголошення відомостей досудового розслідування може призвести до негативних наслідків для розслідування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: З чого починалася справа Гандзюк, або що не так із Олешківським лісом?

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину. Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.