В уряді вважають, що після падіння обсягів імпорту російського дизельного пального до України, пов'язаного із запровадженням спеціальних мит на це пальне, дефіциту дизелю в Україні не буде.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Володимир Омелян, передає прес-служба уряду.

Зокрема, в уряді зазначають, що забезпечили всі логістичні можливості для безперебійності постачання пального до України з інших джерел.

«Хочемо вас запевнити, що жодних загроз немає. Потужності нафтових терміналів у морських портах України дозволяють багатократно збільшити обсяги переробки нафтопродуктів вже сьогодні. Укрзалізниця має змогу забезпечити достатню кількість тягового та вантажного рухомого складу для виконання перевезень нафтопродуктів. Також Укрзалізниця сформує незнижуваний стратегічний запас дизельного палива», — повідомив Омелян.

За його словами, після втрати російських постачальників дизельного пального, які імпортували паливо за допомогою трубопроводів, ключовим питанням була логістика, тобто можливість доставки пального до України та споживачів.

В уряді прогнозували, що після запровадження нових мит на російське дизельне пальне його кількість на українському ринку у серпні має зменшитися вдвічі.

Нагадаємо, що з 1 серпня дизельне пальне, яке постачається з Росії до України за допомогою трубопроводів обклали додатковим митом у розмірі 3,75%. Рішення ухвалили у відповідь на російські торговельні санкції проти України.

18 квітня голова російського уряду заявив, що Росія заборонить постачання нафти, нафтопродуктів, вугілля та деяких інших товарів до України. Згодом стало відомо, що постачання повністю не припиниться, а буде здійснюватися в межах виданих російським урядом дозволів.

Відповідні заходи російський уряд вжив у відповідь на нещодавнє розширення Україною переліку заборонених російських товарів, який, зокрема, скляні банки та склотару.

29 грудня 2018 року прем’єр-міністр Росії підписав рішення про заборону на ввезення деяких товарів на територію РФ. Його ухвалили у відповідь на заборону українського уряду на ввезення російських товарів, зокрема продуктів з глюкози та крохмалю з кукурудзи. Це рішення український уряд ухвалив 27 грудня.

Поділитись: