Депутати владної фракції «Слуга Народу» закликали правоохоронні органи розслідувати зміст відео з братом глави Офісу президента Денисом Єрмаком, який міг торгувати держпосадами, а не переслідувати за публікацію самих відео.

Відповідну заяву опублікував депутат Микита Потураєв.

«Ми, народні депутати фракції «Слуга Народу», вкрай занепокоєні ситуацією, яка склалася навколо інформації, оприлюдненої нашим колегою Гео Леросом. Інформація може свідчити про торгівлю державними посадами за участі посадовців Офісу президента України», — йдеться в заяві.

Однак реакцію деяких правоохоронних органів депутати вважають «вкрай дивною».

«Адже запитання у них виникли не до змісту оприлюднених записів, на що в першу чергу ті повинні були б звернути увагу, а до факту того, що вони стали можливими. Вважаємо такі дії загрозливими для громадянського суспільства та його базових прав і свобод», — наголошується у повідомленні.

Депутати звернулись до Офісу генпрокурора, Держбюро розслідувань, Міністерства внутрішніх справ на Національного антикорупційного бюро, аби вони першочергово розслідували суть оприлюднених записів.

«А ще закликаємо їх унеможливити дії, що можна було б трактувати, як тиск чи переслідування народного депутата України», — додав Потураєв.

Як можна побачити на оприлюдненому депутатом Євгеном Петруняком зверненні, його поки підписали 10 депутатів владної фракції.

Нагадаємо, 1 квітня до депутата Лероса прийшли працівники Служби безпеки України.

29 березня народний депутат Гео Лерос опублікував відеозаписи, на яких брат голови Офісу президента Андрія Єрмака проводить переговори про працевлаштування на певні посади в органах влади.

У відповідь на це Андрій Єрмак повідомив, що подасть заяви до Служби безпеки та Державного бюро розслідувань.

У підсумку правоохоронці відкрили низку кримінальних проваджень, але лише одне з них стосується саме змісту оприлюднених відео — цю справу порушила Спеціалізована антикорупційна прокуратура. Решта лише пов'язані з самим фактом публікації компромату на главу ОП.

Сам глава ОП Єрмак заявив, що депутат Лерос є «інструментом, який використовують люди, що борються не тільки зі мною, вони борються з українською владою і командою президента». Водночас сам зміст оприлюднених відео Єрмак не прокоментував, попри запитання журналістів.

Брат глави ОП Денис Єрмак визнав, що на оприлюднених відео саме він.

Поділитись: