Держава продає Центральний автовокзал та 5 київських автостанцій
Фонд державного майна України продає компанію Київпассервіс, якій підпорядковується 6 автостанцій у Києві, серед яких Центральний автовокзал Києва.
Про це повідомив голова Фонду держмайна Віталій Трубаров.
Зазначається, що на продаж виставлять державний пакет акцій у «Київпассервісі у розмірі 99,9% акцій. Його держава оцінила у 195,9 мільйона гривень.
«Це об’єкт малої приватизації, відповідно аукціон відбудеться в системі ProZorro.Продажі 14 серпня 2019 року», — повідомив Трубаров.
Київпассервіс володіє шістьма автостанціями (АС) столиці: АС Поділ, АС Дарниця, АС Полісся, Центральний автовокзал, АС Південна, АС Дачна, а також вісімнадцятьма автостанціями у Київській області.
Потенційний покупець буде зобов'язаний продовжувати роботу автостанцій, а також протягом 6 місяців погасити борги із зарплати їх працівникам.
«Участь в аукціоні заборонено юридичним і фізичним особам та бенефіціарним власникам 10 і більше відсотків акцій, котрі мають відношення до держави-агресора РФ», — додав Трубаров.
Раніше повідомлялося, що план з приватизації на 2019 рік за пів року виконали на 1,6%.
Зокрема, Мінфін позичив за січень-червень близько 241,7 мільярда гривень. Це на 30,7 мільярда гривень більше, ніж держава віддала за обслуговування та виплату боргу за цей період.
3 липня президент України Володимир Зеленський анонсував проведення великої приватизації у 2019 році.
21 червня голова Фонду державного майна звернувся до Зеленського з проханням сприяти відновленню великої приватизації, яка наразі не відбувається через судову тяганину.
Зазначимо, що напередодні стало відомо, що Окружний адміністративний суд Києва заборонив Фонду держмайна продавати контрольний пакет акцій Центренерго, а Господарський суд — Президент-готель. Обидві компанії перебувають у переліку великої приватизації.
Раніше уряд виключив з переліку «великої» приватизації Турбоатом та Херсонську, Дніпровську, Криворізьку та Сєвєродонецьку теплоелектроцентралі.
Зазначимо, що наразі велика приватизація в Україні заблокована: через суди низка компанія намагається оскаржити конкурси на обрання інвестиційного радника приватизації великих держпідприємств. Інвестиційний радник має підготувати державне підприємство до продажу потенційному інвестору.
- Поділитися: