В уряді планують після запуску ринку сільськогосподарської землі продавати державну та комунальну землю через систему «Prozorro.Продажі».

Про це повідомив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта.

«Мінекономіки розглядає дворівневу електронну систему «Прозорро.Продажі», як ключовий інструмент для забезпечення прозорого продажу державних та комунальних земель після запуску ринку землі. Також в планах Міністерства — використання цифрових інструментів для побудови нових ринків, таких як ринок оренди державного та комунального майна, концесії, ринок праці та інших», — повідомив Кухта, передає прес-служба Мінекономіки.

Зокрема в уряді сподіваються, що використання електронних систем продажів дозволить збільшити конкурентність на ринках, забезпечить рівний доступ до аукціонів. Як наслідок, держава отримуватиме більше коштів від продажу землі.

Раніше в інтерв'ю hromadske міністр економіки Тимофій Милованов повідомив, що кошти від продажу державної та комунальної землі підуть на розвиток громад, а не до держбюджету.

25 вересня у Раді зареєструвати законопроєкт про ринок землі.

За словами міністерки фінансів Оксани Маркарової, за допомогою програми уряду зі здешевлення кредитів на купівлю землі, ставки на ці кредити знизять нижче 5% річних. На цю програму у 2020 році передбачили 4,4 мільярда гривень.

19 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що ринок землі в Україні запрацює 1 жовтня 2020 року.

Раніше в уряді повідомили, що дозволять іноземним компаніям продавати та купувати земельні паї. Водночас для цього цим компаніям треба створити юридичну особу в Україні.

Нагадаємо, що президент України Володимир Зеленський доручив парламенту до 1 грудня 2019 року ухвалити законопроєкт про ринок земель сільськогосподарського призначення.

Нагадаємо, що раніше президент України Володимир Зеленський виступив за скасування мораторію на продаж землі та відкриття ринку сільськогосподарських земель в Україні.

Зазначимо, що через заборону на продаж сільськогосподарської землі в Україні (дію мораторію на продаж) єдиним способом передати землю іншій зацікавленій особі за винагороду є її здача в оренду. Договори на оренду землі зазвичай є довгостроковими та укладаються в середньому на 8-10 років. При цьому, вартість оренди земельних паїв є заниженою, а ринок — неконкурентним, адже, як правило, на оренду паїв претендує лише один орендар, який і диктує ціну.

Нагадаємо, що Рада проголосувала за продовження мораторію на продаж сільськогосподарської землі 20 грудня 2018 року. Це рішення підтримав 231 депутат. У Мінекономіки рекомендували президенту цей закон заветувати. Президент підписав закон 4 лютого 2019 року.

22 травня 2018 року стало відомо, що Європейський суд з прав людини визнав мораторій на продаж землі в Україні таким, що порушує права людини та рекомендував скасувати його.

19 вересня українська юридична компанія, керуючись рішенням ЄСПЛ, подала до суду на нотаріуса, який відмовив у оформленні угоди на купівлю-продаж землі через мораторій. Юристи стверджують, що в Україні діє принцип верховенства міжнародного права над українським, таким чином, рішення Європейського суду має більшу силу, ніж положення Земельного кодексу про заборону на продаж землі.

Поділитись: