Обсяг державного та гарантованого державою боргу України за липень 2018 року зменшився на 0,76% та склав 75,7 мільярдів доларів.

Обсяг державного та гарантованого державою боргу України за липень 2018 року зменшився на 0,76% та склав 75,7 мільярдів доларів.

Інформацію про це розміщено на офіційному сайті Міністерства фінансів України.

Загалом державний борг України у липні 2018 року скоротився на 580 мільйонів доларів, проте у гривневому еквіваленті, через зростання курсу долара, державний борг України зріс на 1,38% або на 27,6 мільярдів гривень.

Напередодні в уряді оголосили, що збираються створити Агентство з управлінням державним боргом.

22 серпня уряд схвалив стратегію управління державним боргом, яка передбачає скорочення розміру державного боргу по відношенню до ВВП України до 49% у 2020 році.

Раніше експерти VoxUkraine підрахували, що кожен українець «винен» за державним боргом близько 1800 доларів.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду відвідає Київ у період з 6 по 19 вересня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

Нагадаємо, що 31 травня експертами VoxUkraine було оприлюднено доповідь щодо макроекономічного прогнозу для України. На думку економістів, наразі уряд не володіє достатніми ресурсами для погашення поточної заборгованості міжнародним кредиторам. А у разі погіршення ситуації на світових ринках, гривня може девальвувати у декілька разів, а ВВП України впасти на 10-15%.

Також, економічні експерти VoxUkraine попереджали, що Україна може оголосити дефолт напередодні виборів у 2019 році. На їхню думку, обсягу резервів уряду України наразі недостатньо для того, щоб обслуговувати виплати боргових зобов'язань.

26 липня під час засідання Ради фінансової стабільності її члени наголосили на тому, що відсутність співпраці з МВФ є найбільшою загрозою фінансової стабільності України.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що МВФ відкидають будь-які компроміси стосовно ціни на газ для населення

Раніше в Європейській бізнес асоціації повідомляли, що Україні необхідно відновити співпрацю з МВФ до 20 липня, інакше загроза дефолту значно зросте.

За словами представників Європейської бізнес асоціації, МВФ не веде переговорів про співпрацю з країнами під час виборчих кампаній. Тобто, на час президентської та парламентської кампаній транш виділятись не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Гривня на «американських гірках»: що буде з курсом долара

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile