Державне бюро розслідувань буде готове прийняти «справи Майдану» не раніше листопада 2020 року.

Про це повідомив директор Держбюро розслідувань Роман Труба під час експертного обговорення щодо старту роботу ДБР, передає кореспондент Громадського.

На уточнювальне питання від адвоката родин Небесної сотні Віталія Титича щодо того, куди нести нові матеріали для відкриття нових проваджень щодо справ Майдану очільник ДБР Роман Труба відповів: «Це питання, яке потребує обговорення та значного часу для вирішення. Чи буде правильно передати тисячі томів про справи Майдану слідчим ДБР, які не брали участі в розслідуванні і водночас забрати ці справи у слідчих, які впродовж 5 років вели розслідування?».

Зазначимо, що невдовзі завершаться повноваження управління спецрозслідувань ГПУ, яке і займалося упродовж 5 років розслідуванням цих проваджень.

«Я вважаю, що кінцевим терміном передачі справ до ДБР має бути листопад 2020-го року. Щодо решти питань — слід ініціювати ширше обговорення», — відповів Роман Труба.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Генеральна передача справ: хто розслідуватиме злочини високопосадовців

19 лютого начальник управління спецрозслідувань ГПУ Сергій Горбатюк заявив, що ГПУ повідомила про підозри щодо причетності до вбивств на Майдані 66 людям. Зазначимо, що відповідно останньої озвученої Горбатюком інформації, кількість повідомлених підозр за понад два місяці збільшилася на 10. Адже в листопаді 2018 Горбатюк заявляв, що у справах 73 убивств на Майдані про підозру повідомили 56 особам.

Також у листопаді 2018 Горбатюк заявив, що більша частина з 4700 злочинів проти учасників Революції Гідності сукупно у всіх містах України вже розкрита.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ Місцями Революції Гідності: 5 років тому й нині — фотопроект Громадського до річниці Майдану

15 листопада у Генпрокуратурі повідомили, що правоохоронці затримали снайпера, підозрюваного у вбивстві одного учасника Майдану 20 лютого 2014 року. За словами адвоката, снайпер підозрюється саме у вбивстві майданівця Олександра Храпаченка.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: ЗЛАМ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Раніше Лабораторія реконструкції подій «Jus Talionis» оприлюднила останню частину відеореконструкції подій 20 лютого 2014 року на вулиці Інститутській під назвою «Висота Жовтневий». Авторам відеореконструкції вдалося встановити точний час загибелі й поранення активістів: 11:28 – вбито Олександра Храпаченка, 11:42 – поранено волонтерку-медика Олесю Жуковську, 11:43 – вбито Віталія Смоленського, 16:50 – вбито Володимира Мельнічука.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: АМНІСТІЯ | цикл розслідувань «Слідами революції»

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: У Києві вшанували пам'ять загиблих Героїв Небесної Сотні (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Поділитись: