Колишній радник Віктора Януковича, Пол Манафорт, під час роботи на екс-президента України приходив до Міністерства закордонних справ та міг вільно спілкуватись з міністром. Про це в ефірі Громадського повідомив дипломат, постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба,

На питання, який вплив Манафорт мав за часів президента Януковича, зокрема, на МЗС, Кулеба відповів:

«Мені складно сказати, чи мав Манфорт таку розгалужену мережу, щоб у кожному міністерстві була якась людина закріплена за ним… В МЗС такої людини не було, наскільки мені відомо. Манафорт іноді з’являвся, щоб переговорити з міністром, обговорити якісь питання, у деяких мені довелось брати участь».

Кулеба не уточнив, до кого з міністрів приходив Манафорт. За часів Януковича міністрами закордонних справ були Костянтин Грищенко та Леонід Кожара.

Дипломат додав, що «ніколи не чув, щоб Манафорт говорив якимось командним інструктивним тоном». «Але ми всі розуміли, що він працює над президента Януковича… Основним центром його комунікації була Адміністрація президента», — сказав Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, 13 березня колишнього радника Віктора Януковича і екс-очільника передвиборчого штабу президента США Пола Манафорта засудили до 3,5 років в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльність в Україні.

Раніше Федеральний суд США засудив Манафорт до майже 4 років (47 місяців) ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації.

Відтак, загалом Манафорт отримав 7,5 років в'язниці. Також суд США визнав, що екс-глава штабу Трампа Пол Манафорт свідомо збрехав слідчим.

Спецпрокурор Мюллер рекомендував засудити Манафорта у цій справі терміном від 19 до 24 років ув'язнення за обвинуваченням у справі про фінансові злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні після того, як йому оголосили обвинувачення.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Поділитись: