Кошти, виділені на будівництво Меморіалу Героїв Небесної Сотні, були перераховані підрядникам для закупівлі матеріалів. Під час обшуків у музеї Революції Гідності правоохоронці вилучили документи, що були у публічному доступі, а про проблеми будівництва було відомо вже два роки.

Про це директор музею Революції Гідності Ігор Пошивайло розповів у коментарі hromadske, прокоментувавши заяву прокуратури про можливе розкрадання коштів на будівництві меморіалу Небесної сотні.

Він запевнив, що проблеми з будівництвом пов’язані з арештом території, де відбуваються слідчі експерименти, а на час перерахування коштів підряднику не було про це відомо. За словами Пошивайла, підрядник закупив необхідні матеріали для будівництва.

«Був чіткий план і графік робіт, що 20 лютого мав би бути збудований, відкритий меморіал, треба було закуповувати матеріали. Саме тому і була виплачена така сума. Виплата авансу — це стала практика, це не є злочином», — заявив Пошивайло.

Також він додав, що недовіри до підрядника в них не може бути, оскільки вони перевіряли наявність тих матеріалів самостійно.

«В нас є звіти підрядника за закуплені матеріали. Ми самі бачили ті дерева, граніт. Гроші не зникли. Єдина перешкода — це арешт ділянки. Це звучить дуже маніпулятивно, оскільки жодних звинувачень нам не надано, ми не знаємо в якому статусі нас викликали (на допит - ред.)», — сказав директор музею.

Обшуки у музеї Революції Гідності

Як повідомили у музеї Революції Гідності, 19 листопада поліція почала проводити обшуки у приміщенні музею та у квартирі директора Ігоря Пошивайла. Він розповів, що слідчі вилучили носії інформації, зокрема жорсткий диск, де зберігалася вся інформація про музей, та документацію з фінансово-господарської діяльності.

Правоохоронці пояснили, що проводили обшуки в музеї через підозру у зловживанні службовим становищем посадовцями музею. Їх підозрюють у розкраданні понад 110 млн гривень. Слідчі відкрили кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 — зловживання службовим становищем, за якою посадовців підозрюють у розкраданні коштів на меморіал Небесної Сотні.

Меморіал Героїв Небесної Сотні

Його мають звести над Майданом Незалежності, а саме — на ділянці вулиці Інститутської, яку тепер називають алеєю Героїв Небесної сотні.

У лютому 2018 року обрали переможців відкритого архітектурного конкурсу. Відкрити меморіал планували у 2019 році, але генпрокуратура заявила, що під час розслідування справ Майдану на території будівництва виникла потреба провести додаткові слідчі експерименти щодо розслідування протестувальників.

Улітку 2018 року Генпрокуратура наклала арешт на ділянку, де мав би бути меморіал. Ігор Пошивайло на брифінгу розповів, що гроші підряднику перерахували, адже планувалося відкриття у 2019 році, але через арешт ділянки цього досі не сталося.

Поділитись: