Дочки та сини вбитого в саудівському консульстві Стамбула журналіста Джамаля Хашогджі отримали нерухомість та щомісячні виплати від влади Саудівської Аравії. Про це повідомило американське видання The Washington Post з посиланням на чинних та колишніх посадовців країни.

За даними видання, компенсацію погодив король Салман, оскільки він визнав факт «великої несправедливості» та «необхідності змінити ситуацію».

Як зазначили джерела, виплати роблять у межах «зусиль Саудівської Аравії укласти довгострокову угоду з членми родини», аби «забезпечити їхню стриманість у публічних заявах».

The Washington Post вказує, що впродовж останніх місяців діти журналіста утримувалися від критики в бік країни.

На початку березня Інтерпол оголосив у розшук 20 людей з метою їхнього арешту та екстрадиції у зв'язку із вбивством саудівського журналіста Джамаля Хашогджі.

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ООН розпочала власне розслідування у справі про вбивство Хашогджі. До цього Сенат США схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

10 грудня 2018 року Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile