ООН розпочала власне розслідування у справі про вбивство саудівського опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі на території консульства Саудівської Аравії у Стамбулі.

Як повідомляє британська газета Independent, спеціальна доповідачка ООН із позасудових страт Аньєс Калламар відправиться до Стамбула 28 січня. Разом з нею розслідуванням займатимуться британська адвокатка Хелена Кеннеді та португальський фахівець із судово-медичної експертизи Дуарті Нуну Вієйра.

Учасники розслідування вивчатимуть заходи, які вжили Туреччина і Саудівська Аравія для з’ясування деталей у справі про вбивство журналіста. Раніше низка ЗМІ пов’язувала це вбивство з саудівським принцом Мухаммедом бін Салманом.

Крім того, Сенат США схвалив резолюцію, яка також покладає провину за вбивство Джамаля Хашогджі на наслідного принца. Резолюція закликає уряд Саудівської Аравії притягнути до відповідальності всіх причетних до вбивства. У Саудівській Аравії відкинули ці звинувачення.

10 грудня 2018 року Анкара заявила, що генконсул Саудівської Аравії в Стамбулі також є співучасником вбивства саудівського журналіста Джамала Хашогджі, оскільки співробітники саудівських спецслужб прибули в дипломатичну установу з конкретною метою вбивства.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Нагадаємо, 2 жовтня 2018 року саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена. 19 жовтня Саудівська Аравія вперше визнала, що журналіста Хашогджі випадково вбили в консульстві у Стамбулі. 26 жовтня Саудівська Аравія визнала, що вбивство журналіста було умисним. Трамп заявив, що довіряє версії Саудівської Аравії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашогджі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile