Японія планує почати клінічні випробування, в межах яких буде давати зараженим коронавірусом пацієнтам препарати від ВІЛ.

Про це у вівторок, 18 лютого, заявив речник уряду Японії Йошіхіде Суґа, передає Reuters.

За його словами, влада країни здійснює «підготовку, аби клінічні випробування з використанням препаратів від ВІЛ щодо нового коронавірусу могли початися якнайшвидше». Утім Суґа не сказав, коли саме це може відбутися.

Крім того, за даними Міністерства охорони здоров’я Японії, на борту лайнера Diamond Princess, що нині знаходиться на карантині в японському порту Йокоґама, коронавірус виявили ще у 88 людей. Таким чином, загалом заражені 542 пасажири.

Слід зазначити, що раніше вчені з Таїланду повідомляли про успішне лікування пацієнтів із новим коронавірусом шляхом поєднання ліків від грипу й від ВІЛ. Однак цей метод не пройшов клінічні випробування. Станом на зараз немає перевіреного методу лікування людей, заражених новим коронавірусом.

Нагадаємо:

  • У грудні 2019 року в китайському місті Ухань (провінція Хубей) зафіксували спалах пневмонії, викликаної досі невідомим збудником. Згодом стало відомо, що вірус передається від людини до людини.
  • Намагаючись обмежити поширення вірусу, в Китаї запровадили повні або часткові обмеження на пересування у 15 містах, зокрема повністю ізолювали Ухань, в якому мешкають понад 11 мільйонів людей.
  • За межами Китаю випадки зараження зафіксували у більше як 25 країнах, зокрема у США, Франції, Австралії, Канаді, Німеччині, Фінляндії, Індії та Африці. Деякі країни намагаються евакуювати своїх громадян з Китаю та призупиняють авіасполучення.
  • 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила надзвичайний стан у сфері охорони здоров'я у світі.
  • В Україні наразі немає випадків інфікування, однак відомо, що двоє українців є серед інфікованих на круїзному лайнері Diamond Princess, який перебуває на карантині біля порту Йокогама в Японії.

Наразі нова інфекція проявляється як пневмонія або інші респіраторні захворювання. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, вірус, найімовірніше, поширився від тварин до людей, але здатний також передаватися від людини до людини. Його симптомами є підвищена температура, кашель та ускладнене дихання.

Поділитись: