За приблизними розрахунками російської нафтотранспортної компанії «Транснефть», для повного очищення трубопроводу «Дружба» від забрудненої хлорорганічними сполуками нафти знадобиться 6-8 місяців.

Про це повідомив віце-президент «Транснефти» Сергій Андросов в інтерв’ю «Коммерсанту».

«Загальний об'єм некондиційної (забрудненої — ред.) нафти, яка постачається через порт Усть-Луга, складає близько 3 мільйонів тонн… За нашими прогнозами, на це (на очистку — ред.) знадобиться близько 6-8 місяців», — повідомив Андросов.

Він додав, що чиста та незабруднена домішками нафта вже надійшла до Білорусі, а також до Словаччини та Угорщини через Україну. Водночас наразі у нафтопроводі знаходиться значний обсяг забрудненої нафти, яку потрібно відкачати.

Раніше повідомлялось, що збитки від потрапляння хлорорганічних сполук до російських нафтопроводів можуть сягнути 1 мільярда доларів.

Також повідомлялось, що біля портів ЄС стоять щонайменше 10 танкерів із забрудненою російською нафтою, яку ніхто не хоче приймати. Литовська нафтова компанія повідомила, що 2 танкери з нафтою повернули назад до РФ.

Нагадаємо:

Поділитись: