Російська компанія-оператор нафтопроводу «Дружба», відповідальна за постачання нафти цим трубопроводом до Білорусі, України та ЄС, виплатить компенсацію лише тим країнам та компаніям, які доведуть, що зазнали збитків.

Про це повідомив віце-прем’єр Росії Дмитро Козак після переговорів з білоруським урядовцем щодо відновлення постачання незабрудненої нафти, передає «Интерфакс».

«Всім, хто доведе, що у них є реальні збитки, звичайно, будуть компенсовувати. Будемо рахувати. Всі будуть, мабуть, заявляти (що у них були збитки — ред.). Але сьогодні всі сторони з розумінням підійшли до цього питання та не тиснуть на тему збитків», — повідомив Козак.

Він також заявив, що Росія та Білорусь створять спеціальну комісію, яка буде займатися підрахунком збитків від потрапляння забрудненої нафти до трубопроводу «Дружба». Однак остаточний підрахунок завершиться лише через декілька місяців.

Напередодні у Росії заявляли, що загальна сума збитків від потрапляння забрудненої нафти, не перевершує 100 мільйонів доларів.

Раніше повідомлялось, що біля портів ЄС стоять щонайменше 10 танкерів із забрудненою російською нафтою, яку ніхто не хоче приймати. У Міненерго РФ заявляли, що планують остаточно відновити постачання незабрудненої нафти до кінця травня.

Нагадаємо:

Поділитись: