Економіка / Макроекономіка

До кінця року Україна отримає кредитні гарантії Світового банку — президент

Інтерфакс-Україна
Економіка/Макроекономіка/До кінця року Україна отримає кредитні гарантії Світового банку — президент
Зберегти
Вигляд
За словами президента Петра Порошенка, до кінця 2018 року Світовий банк може надати Україні гарантії на залучення кредитних коштів, які дозволять збільшити валютні запаси держави до 20 мільярдів доларів.

«Ми отримаємо до кінця року перші кошти з траншу Світового банку — це підтримка реформ», — заявив Порошенко під час зустрічі зі студентами у Дніпрі.

За його словами, отримання кредиту під гарантії Світового банку дозволить збільшити золотовалютні резерви України до 20 мільярдів доларів. Станом на початок грудня золотовалютні резерви складали 17,71 мільярда доларів.

Зазначимо, що кредитні гарантії Світового банку не означають перерахування ним коштів Україні. Світовий банк виступить гарантом того, що Україна поверне кредит, через що таке запозичення держави буде більш надійним для кредиторів, а відсотки за ним будуть набагато нижчими.

Раніше повідомлялось, що МВФ зарахує перший транш в рамках нової програми до 25 грудня.

За словами Смолія, розмір першого траншу МВФ становитиме 1,4-1,9 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Пов`язані новини