Економіка / Макроекономіка

Зарахування траншу МВФ відбудеться до 25 грудня — голова Нацбанку

Інтерфакс-Україна
Економіка/Макроекономіка/Зарахування траншу МВФ відбудеться до 25 грудня — голова Нацбанку
Зберегти
Вигляд
Голова національного банку України Яків Смолій очікує, що зарахування траншу Міжнародного валютного фонду в рамках нової програми співпраці stand-by відбудеться до католицького Різдва, тобто до 25 грудня.

«Засідання ради директорів МВФ заплановане на вівторок, 18 грудня, де будуть розглядати українське питання. Ми очікуємо позитивного рішення по програмі stand-by, що замінить діючу сьогодні програму EFF і очікуємо, що черговий транш надійде після ухвалення рішення до Різдва (25 грудня — ред.)», — повідомив Смолій.

Зазначимо, що раніше голова Нацбанку заявляв, що транш МВФ надійде Україні за 10 днів до католицького Різдва, тобто 15 грудня.

За словами Смолія, розмір першого траншу МВФ становитиме 1,4-1,9 мільярда доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МВФ не має підстав відмовити Україні у фінансуванні через воєнний стан

Нагадаємо, ухвалення бюджету на 2019 рік є ключовою вимогою МВФ для затвердження нової програми stand-by для України та виділення першого траншу, розмір якого складатиме близько 2 мільярдів доларів.

За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, перший транш МВФ має надійти Україні вже у грудні 2018 року.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Дефолт або гроші Китаю: чому Україні загрожує криза і що з цим робити

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Нова програма МВФ: чи вартує цього підвищення ціни на газ

Рішення МВФ про продовження співпраці оголосили після ухвалення урядом постанови про підвищення цін на газ для населення на 23% з 1 листопада 2019 року.

Підвищення цін на газ для населення до ринкового рівня є ключовою вимогою Міжнародного валютного фонду для продовження співпраці з Україною.

Нагадаємо, що черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чи отримає Україна транш МВФ

Більше про:
# транш МВФ
# МВФ
Пов`язані новини