До української корупції причетні компанії з 23 країн — НАБУ
Українські корупціонери реалізують корупційних схеми з незаконно отриманими коштами через компанії, зареєстровані у23країнах світу.
Українські корупціонери реалізують корупційних схеми з незаконно отриманими коштами через компанії, зареєстровані у 23 країнах світу.
Про це йдеться у звіті Національного антикорупційного бюро України за перше півріччя.
У НАБУ уточнили, що міжнародний напрямок є одним із ключових, оскільки багато корупційних схем реалізуються за участю компаній, зареєстрованих за кордоном.
«Географія цих суб’єктів господарювання поки що охоплює не менше 23 країни на трьох континентах. На думку детективів, українські корупціонери вибирають місця «прописки» незаконно отриманих коштів у державах зі спрощеною системою реєстрації, ускладненим порядком розкриття інформації та високим ступенем конфіденційності. Збитки, завдані державним інтересам за участю іноземних контрагентів, обчислюються у понад 2,85 млрд гривень», — йдеться у повідомленні.
Фото: НАБУ
За даними антикорупціонерів, близько 30 підозрюваних у корупції переховуються за кордоном, до того ж кожен другий — у Росії. Станом на 30 червня 2018 року у міжнародний розшук за ініціативою НАБУ оголосили 21 особу, щодо 16 з них направили запити до інших країн.
Раніше повідомлялося, що Національне антикорупційне бюро України наклало арешт на понад 680 мільйонів гривень у кримінальних справах щодо корупційних правопорушень.
Раніше повідомлялось, що у 2017 році до відповідальності за корупційні злочини притягнули близько 800 корупційних справ.
За даними НАБУ, понад 90% фактів корупції у соціальній сфері припадає на охорону здоров’я.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Держбюро розслідувань розслідуватиме корупційні справи, але не перетинатиметься з НАБУ — директор Бюро
12 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила так звану справу «рюкзаків Авакова», у якій фігурують син міністра внутрішніх справ Олександр Аваков і екс-заступник голови МВС Сергій Чеботар.
Нагадаємо, 31 жовтня минулого року детективи НАБУ затримали сина глави МВС Авакова Олександра та екс-заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря. Їх підозрюють у причетності до розкрадання 14,5 мільйонів гривень при закупівлі рюкзаків для потреб Нацгвардії. Також детективи НАБУ провели обшуки в сина Авакова. У МВС назвали затримання сина Авакова політично вмотивованим. Сам Арсен Аваков заявив, що його син доведе свою невинуватість у суді.
1 листопада 2017 року Солом'янський райсуд Києва відпустив Авакова під особисте зобов'язання та постановив надіти на нього електронний браслет.
У квітні цього року НАБУ відкрило матеріали «справи рюкзаків», у який фігурує син Авакова.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Рюкзаки Авакова»: НАБУ та САП у великій політичній грі
- Поділитися: