На розгляд Верховної Ради України передали законопроєкт «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей».

Про це йдеться на сайті парламенту.

Згідно з інформацією, законопроєкт ініціювали депутати від партії «Слуга народу» Давид Арахамія та Олександр Корнієнко.

Наразі текст закону на сайті Ради відсутній. Водночас, ймовірно йдеться по закон, який депутати ухвалили ще у 2014 році.

Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що підтримує продовження на рік чинного закону про особливий статус Донбасу.

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Раніше з вимогою продовжити закон про особливий статус виступив президент Росії Володимир Путін. Так він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який анонсував новий закон про особливий статус після погодження так званої «формули Штайнмаєра».

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Поділитись: