Президент Володимир Зеленський підтримує продовження на рік чинного закону про особливий статус Донбасу.

Про це Зеленський заявив журналістам у Парижі за підсумками «нормандського саміту».

«Я поясню чому: це технічна річ, нам легше зараз продовжити цей закон і пізніше внести «формулу Штайнмаєра», бачачи певні кроки з тієї сторони, що ми наближаємось до деескалації. Ніж зараз почекати, коли цей закон не буде існувати, а потім, якщо дай бог все добре, ми будемо новий закон голосувати — це складніше. Я гадаю, що треба продовжити», — сказав він.

Президент пояснив, що новий закон треба було б ще погоджувати з кожною стороною на переговорах у Мінську. Він додав, що чинний документ продовжать, але він є тимчасовим — на рік.

«Мене запитали: чому не на 5 років, не на 10? Я чесно відповів усім представникам Тристоронньої групи — ми не знаємо, що буде через 5 років, через 10», — резюмував Зеленський.

Нагадаємо, за словами Зеленського, найскладніші питання перемовин у «нормандському форматі» — питання кордону та виборів на Донбасі

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

Усе про переговори на «нормандському саміті» читайте в нашому онлайні.

Раніше з вимогою продовжити закон про особливий статус виступив президент Росії Володимир Путін. Так він прокоментував заяву президента України Володимира Зеленського, який анонсував новий закон про особливий статус після погодження так званої «формули Штайнмаєра».

Особливий статус — скорочена назва закону Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей, який Рада ухвалила ще у 2014 році й кілька разів продовжувала, востаннє — до 31 грудня 2019 року, однак фактично закон ніколи не діяв. 

Закон визначає, що особливий порядок місцевого самоврядування у Донецькій та Луганській областях здійснюють виключно органи місцевого самоврядування, які будуть обрані на позачергових виборах. 

У статті 10 закону прописані умови, без виконання яких вибори на окупованих територіях неможливі: 

  • виведення незаконних збройних формувань, 
  • гарантії вільного волевиявлення, 
  • недопущення незаконного втручання у виборчий процес, дотримання принципів політичного плюралізму і свободи агітації.
Поділитись: