Донька російського екс-розвідника Сергія Скрипаля Юлія, яку разом з батьком спробували отруїти у Британії нервово-паралітичною речовиною у січні, дала перше інтерв'ю.

Донька російського екс-розвідника Сергія Скрипаля Юлія, яку разом з батьком отруїли у Британії нервово-паралітичною речовиною у січні, дала перше інтерв'ю.

Юлія Скрипаль поспілкувалась із журналістами Reuters.

Зокрема, вона заявила, що пройшла через важке лікування після отруєння.

«Той факт, що нервово-паралітичну речовину застосували для цього (отруєння, — ред.), шокує», — сказала Скрипаль.

Водночас донька російського екс-розвідника заявила, що планує повернутися у Росію «у майбутньому».

Зазначається, що Скрипаль зв'язалася з агентством Reuters через британську поліцію.

Розмова з кореспондентом  відбулась у «засекреченому місці в Лондоні», оскільки Скрипаль досі перебуває під захистом британської держави.

«Нам дуже пощастило, що ми обоє пережили цей замах. Наше одужання було повільним і надзвичайно болючим», — сказала вона.

«Коли я намагаюся примиритися з руйнівними змінами, які виражаються у мені як фізично, так і емоційно, мені хочеться жити сьогоднішнім днем і піклуватися про мого батька. У майбутньому я сподіваюся повернутися додому у свою країну (Росію, — ред.)», — заявила Скрипаль.

Вона робила заяву російською на камеру, після чого надала журналістам письмову копію, написану від руки російською та англійською мовами.

«Моє життя було перевернути з ніг на голову», — сказала Скрипаль.

Зазначається, що Скрипаль відмовилась відповісти на інші питання Reuters після заяви.

Нагадаємо, видання The Times з посиланням на дані британської розвідки повідомило, що нервово-паралітичну речовину «Новичок», якою отруїли Сергія і Юлію Скрипалів, виготовили на російській військовій дослідницькій базі у Саратовській області. У Росії цю інформацію заперечують.

5 квітня Юлія Скрипаль зробила першу заяву після того, як вийшла з коми, після отруєння у Солсбері. Вона не прийняла допомоги від Росії.

66-річний громадянин Росії Сергій Скрипаль потрапив до лікарні з важким отруєнням 4 березня. З ним була його донька Юлія. 

Британське слідство вважає, що отруєння колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля навряд чи було б здійснене без схвалення Кремля.

Полковника військової розвідки РФ на пенсії Сергія Скрипаля у 2006 році засудили до 13 років ув'язнення за шпигунство на користь Британії. Його визнали винним у передачі Секретній розвідці Британії свідчень російських агентів, які працювали під прикриттям в ЄС.

Екс-розвідника звільнили в межах обміну між США і Росією у 2010 році. Його помилував тодішній президент РФ Дмитро Медведєв. Незабаром Скрипаль отримав політичний притулок у Великій Британії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Британії назвали причини, чому підозрюють РФ в отруєнні Скрипалів

Поділитись: