Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднить досьє всіх кандидатів до Антикорупційного суду. У досьє ввійдуть усі документи, що стосуються професійної діяльності кандидата.

Вища кваліфікаційна комісія суддів оприлюднить досьє всіх кандидатів до Антикорупційного суду. У досьє ввійдуть усі документи, що стосуються професійної діяльності кандидата.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив голова ВККС Сергій Козьяков.

За його словами, на першому етапі кандидати мають скласти тестування на знання законодавства, а також зробити практичне завдання.

«Потрібно буде написати проект рішення Вищого антикорупційного суду», — розповів Козьяков.

Потім кандидати пройдуть психологічне тестування.

«Можу сказати, що всього чотири країни у світі використовують цей засіб під час конкурсів на посаду судді»,— додав голова ВККС.

Він пояснив, що психологічне тестування стосуватиметься професійності, доброчесності, етики тощо.

«Тест показує не те, яким кандидат був у минулому. Тест показує ризики, які можуть бути у кандидата в майбутньому», — наголосив Козьяков.

Він також розповів, що кандидати не будуть проходити поліграф, бо, відповідно до закону, його проходитимуть вже призначені судді Антикорупційного суду.

На другому етапі відбору відбудеться «співбесіда за результатами дослідження досьє кандидата».

«Досьє — новий інститут для судової системи, це всі документи, які стосуються професійної діяльності кандидата», — пояснив голова ВККС.

Козьяков також підкреслив, що на сайті ВККС будуть оприлюднені всі досьє кандидатів, тому журналісти і громадськість отримають доступ до них.

2 серпня Вища кваліфікаційна комісія суддів оголосила конкурс на посади в Антикорупційний суд.

У липні прем'єр Гройсман доручив за місяць знайти приміщення для Антикорупційного суду.

7 червня Верховна Рада ухвалила закон про Антикорупційний суд у другому читанні під час засідання 7 червня. «За» проголосували 317 депутатів. У Венеціанській комісії привітали ухвалення закону про Антикорупційний суд

11 червня Порошенко підписав закон про Антикорупційний суд.

12 липня Рада схвалила правки до закону про Антикорупційний суд, на яких наполягали в МВФ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Навіщо Україні потрібен Антикорупційний суд

Створення Антикорупційного суду — одна з вимог міжнародних партнерів України для подальшої співпраці. Серед його запланованих функцій — розслідування справ Національного антикорупційного бюро щодо корупції серед високопосадовців.  Серед інших вимог — підвищення цін на газ для населення та створення ринку землі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Антикорупційний суд: між бажаннями президента і вимогами Заходу.

Поділитись: