Штам вірусу CVA21, або Коксакі-вірусу, ймовірно, здатний атакувати і руйнувати ракові клітини сечового міхура.

До таких висновків дійшли дослідники Університету Суррея та Королівської лікарні округу Суррей (Південно-Східна Англія), повідомляє ВВС.

Як стверджують фахівці, експеримент за участю п'ятнадцяти пацієнтів продемонстрував потенційну ефективність такого підходу, але потрібні подальші дослідження для підтвердження.

У Великій Британії приблизно десяти тисячам пацієнтів у рік діагностують рак внутрішньої поверхні сечового міхура, і цей вид онкологічного захворювання є одним із десяти найпоширеніших у країні. При цьому існуючі на сьогоднішній день методи лікування, за словами фахівців, недостатньо ефективні і можуть викликати серйозні побічні ефекти.

У матеріалі ВВС зазначається, що найчастіше в пухлинних тканинах сечового міхура зазвичай не зустрічається імунних клітин для боротьби із раком. Але нове дослідження показало, що це робить ракові клітини нездатними протистояти вірусу CVA21, або Коксакі-вірусу.

При цьому вірус атакує лише клітини пухлини, не зачіпаючи інші, що в ході експериментів допомогло при лікуванні пацієнтів. У більшості з них було зафіксовано поліпшення стану, а у одного після лікування в сечовому міхурі не було виявлено слідів пухлини.

Доктор Нікола Аннелс, науковий співробітник Університету Суррея припускає, що в майбутньому практика використання вірусів для перемоги над онкологічними захворюваннями може ставати все більш поширеною, і з часом такий підхід може перетворитися на ефективнішу та безпечнішу альтернативу хіміотерапії. 

Раніше американським вченим вперше в історії науки вдалося видалити ВІЛ з цілого геному лабораторних мишей за допомогою ліків повільної дії і технології редагування генів. Згідно з інформацією, ця методика може стати основою для створення перших універсальних ліків проти ВІЛ у людей. Втім, для підтвердження цього необхідно провести дослідження за участю людини, які заплановані на наступне літо.

Поділитись: