Блогера Станіслава Асєєва, який перебуває у полоні бойовиків саманазваної «ДНР» змусили зізнатися у співпраці з українською розвідкою.

Блогера Станіслава Асєєва, який перебуває у полоні бойовиків саманазваної «ДНР» змусили зізнатися у співпраці з українською розвідкою.

Про це повідомив екс-депутат та друг Асєєва Єгор Фірсов у Facebook.

На російському телеканалі Россия 24 вийшов сюжет із назвою «Український журналіст-шпигун», в якому полонений блогер «зізнається» в співпраці з головним управлінням розвідки України. Екс-депутат впевнений, що бойовики силою «вибили» зізнання із блогера.

«Там є весь набір фейків і штампів та щоденники, і шпигунство, і участь в батальйоні, і київські куратори. Таке враження, що Стаса змусили зізнатися в усьому, що тільки можна собі уявити...Тремтячий голос, руки, які вже за звичкою тримаються «як в наручниках», — написав Фірсов.

Зазначимо, що раніше Єгор Фірсов спростував інформацію про те, що бойовики нібито мають щоденник полоненого. Фірсов оприлюднив фото справжнього щоденника та сказав, що дописи блогера перебувають у нього.

На початку липня журналісти закликали президента активізувати процес звільнення полоненого на Донбасі блогера Асєєва.

5 липня колишній народний депутат, друг Асєєва Єгор Фірсов повідомив, що Станіслав Асєєв оголосив голодування. У березні 2018 року Фірсов повідомляв, що полонений Асєєв скаржиться на погіршення здоров'я.

Нагадаємо, Станіслав Асєєв з червня 2017 року перебуває у полоні бойовиків «ДНР», рік тому рідні та колеги втратили з ним зв‘язок. Керівництво самоназваної «республіки» спочатку спростовувало затримання Асєєва, а потім визнали, що його затримали і підозрюють у «шпіонажі».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ми вимагали звільнити полоненого в «ДНР» блогера Асєєва — інтерв'ю з представником ОБСЄ

«Я знав Стаса не як Асєєва, а саме як Васіна. Ми говорили з ним телефоном, він передавав нам свої матеріали про Донбас, ми маємо про це пам'ятати», — повідомив Андрій Діхтяренко, журналіст видання «Донбас реалії».

Асєєв, знаходячись у Донецьку, де жила його родина, під псевдонімом Васін співпрацював з українськими виданнями «Український тиждень», «Дзеркало тижня», «Радіо свобода».

Станіслав Асєєв мешкав у Донецьку з початку окупації, писав для українських ЗМІ під псевдонімом Станіслав «Васін». Human Rights Watch закликала бойовиків звільнити Асєєва, але до списків на обмін, який відбувся 27 грудня 2017 року, він не потрапив.

Звільнити Асєєва також закликала правозахисна організація «Репортери без кордонів» та Національна спілка журналістів України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile