ПриватБанк та Укргазбанк відновлять видачу теплих кредитів після того, як Державне агентство з питань енергоефективності підписало з ними додаткову угоду на фінансування.

Про це повідомляє прес-служба Держенергоефективності.

Так, урядове агентство додатково виділить двом банкам 380 мільйонів гривень, які спрямують на компенсацію відсотків за кредитами, взятими на утеплення будинків. Це дозволить цим банкам видати кредитів на утеплення будинків на загальну суму 1 мільярд гривень.

Водночас у Держенергоефективності повідомляють, що додаткові кошти на програму виділять на кредити для ОСББ. Їх має вистачити на кредити для утеплення 3 тисяч багатоквартирних будинків, у яких проживає 230 тисяч сімей.

Нагадаємо, що відповідні кошти на програму «теплих» кредитів уряд виділив ще 19 червня 2019 року.

12 червня повідомлялось, що уряд видав понад 75% всіх запланованих на 2019 рік «теплих» кредитів.

Зазначимо, що система «теплих» кредитів передбачає державне відшкодування ОСББ 40-70% суми кредиту, який береться на утеплення будинку. Крім цього, участь в утепленні будинків беруть і місцеві органи влади, які так само можуть відшкодувати частину суми кредиту.

У квітні 2019 року до видачі «теплих кредитів» приєднався ПриватБанк.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: