Правоохоронці скерували до суду обвинувальний акт щодо двох колишніх міліціонерів полку особливого призначення «Беркут» за силовий розгін протестувальників на Майдані Незалежності 30 листопада 2013 року.

Про це повідомили у пресслужбі Офісу генпрокурора

«Ексберкутівці» обвинувачуються у перевищенні влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу, службовому підробленні та незаконному перешкоджанні проведенню зборів та мітингів (ч. 1 ст. 28, ч. 2 ст. 365, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 28, ст. 340 КК України).

За даними слідства колишні правоохоронці затримали учасника мирного зібрання на Майдані Незалежності.

Так, під час затримання вони застосували до потерпілого фізичну силу, чим незаконно перешкодили організації та проведенню зборів.

Далі експравоохоронці склали рапорти про затримання потерпілого, до якого внесли завідомо неправдиві відомості.

Раніше повідомлялось, що Офіс генпрокурора та Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо колишнього міліціонера полку міліції особливого призначення «Беркут». Його звинувачують у незаконному перешкоджанні мітингу 30 листопада на Майдані, що супроводжувалося насильством.

Крім того, повідомлялось, що колишньому службовцю полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого Головному управлінню МВС України в м. Києві, який брав участь у подіях 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській під час Революції Гідності повідомили про підозру.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).

Поділитись: