Екс-«беркутівцю», який брав участь у подіях на Інститутській у лютому 2014 року, повідомили про підозру — прокуратура

Колишньому службовцю полку міліції особливого призначення «Беркут», підпорядкованого Головному управлінню МВС України в м. Києві, який брав участь у подіях 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській під час Революції Гідності повідомили про підозру.

Про це повідомляє пресслужба Офісу генерального прокурора.

«Експравоохоронець підозрюється у перевищенні своєї влади та службових повноважень на виконання явно злочинного наказу керівництва; в участі у вчиненні умисних вбивств та закінчених замахів на вбивство двох і більше осіб способом небезпечним для життя багатьох осіб, вчинених за попередньою змовою групою осіб; у заволодінні вогнепальною зброєю, яка використовувалась під час вчинення злочинів, за попередньою змовою групою осіб шляхом зловживання своїм службовим становищем, з метою уникнення відповідальності; у терористичному акті; у незаконному перешкоджанні проведенню зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій із застосуванням фізичного насильства», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що причетність «ексберкутівця» встановили та достатньо обґрунтовали підозру завдяки експертам-балістам Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз ім. M.С. Бокаріуса.

«На даний час організовується розшук підозрюваного», — додали в Офісі генпрокурора.

Раніше повідомлялось, що Офіс генпрокурора та Державне бюро розслідувань завершило досудове розслідування щодо колишнього міліціонера полку міліції особливого призначення «Беркут». Його звинувачують у незаконному перешкоджанні мітингу 30 листопада на Майдані, що супроводжувалося насильством.

Нагадаємо, 12 травня Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту експрезидента Віктора Януковича у справі про організацію насильницьких злочинів 18-20 лютого 2014 року під час Революції Гідності.

Згодом Печерський районний суд Києва заочно взяв під варту колишнього міністра оборони України Павла Лебедєва у справі про розстріли на Майдані 18-20 лютого 2014 року.

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику Справу Майдану, яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 97 людей (84 мітингувальників та 13 силовиків).