Війна

Полоненим українським морякам не надають належної медичної допомоги — адвокати

Війна/Полоненим українським морякам не надають належної медичної допомоги — адвокати
Зберегти
Вигляд
Полоненим українським морякам, які дістали поранення під час атаки російських прикордонників, не надають належної медичної допомоги у СІЗО. Двоє з них не можуть зігнути руку.

На відео, яке опублікував правозахисна ініціатива «Кримський процес», трьох поранених моряків — Андрія Ейдера, Андрія Артеменка і Василя Сороку — заводять до зали суду. На відео можна побачити, що Сорока не може зігнути ліву руку, а Ейдер кульгає та також не може зігнути ліву руку.

Адвокатка моряка Андрія Артеменка Марія Куракіна повідомила, що у її підзахисного ниє ліва рука через осколкове поранення. Наразі він перебуває в лікарні СІЗО «Матроська тишини».

«Сказав лікарям у лікарні ізолятора, що йому потрібен еластичний бинт для фіксації руки на ніч, обіцяли щось придумати, бинтів у тюремній лікарні не вистачає», — написала захисниця.

Як зазначила адвокатка Євгенія Закревська, Росія порушує рішення, ухвалене Європейським судом з прав людини в межах 39-го правила Конвенції 4.12.2018, яке зобов’язує РФ надавати всю необхідну медичну допомогу полоненим морякам.

«Тепер зрозуміло, чому вже півтора місяці Росія ігнорує вимогу ЄСПЛ від 30.11.2018 щодо надання медичної документації стосовно полонених моряків», — додала вона.

Раніше уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що під час новорічних свят на полонених українських моряків та представників СБУ тиснули, аби отримати свідчення.

16 січня Лефортовський суд Москви продовжив термін тримання під вартою всім 24 полоненими українським морякам до 24 та до 26 квітня 2019 року. Адвокати подаватимуть апеляції щодо всіх українців.

Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Питання політичне: як Росія фабрикує справи українських моряків

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Після захоплення усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові

   
Пов`язані новини