Почесний патріарх Філарет відреагував на рішення, яким Синод Православної церкви України дозволив йому пожиттєво мешкати у будівлі на Пушкінській та утворити релігійну місію, яку він очолить.

Він наголосив, що сам побудував дім на Пушкінській, в якому живе.

«Дякую Предстоятелю Епіфанію і Синоду Православної Церкви України, що проявили до мене милість: не викинули 90-річного патріарха на вулицю, як збиралися це зробити, а залишили довічно проживати в приміщенні Київської патріархії на вул. Пушкінській, 36, яке я побудував у тяжкі для церкви радянські часи, і служити у Володимирському соборі. Ще раз дякую за те, що совість не дозволила зробити такий злочин», — йдеться в заяві Філарета.

«Але я виступав і буду виступати до кінця мого життя проти рейдерського захоплення майна Київської патріархії (по всій Україні)», — додав він.

Філарет також вкотре відмовився визнати ліквідацію Київської патріархії Української православної церкви Київського патріархату. «Це неправда! Церкву не можна ліквідувати. Ми будемо боротись за Київський Патріархат до останнього», — наголосив патріарх.

Нагадаємо, Священний Синод Православної церкви України дозволив очільникові колишньої Української православної церкви Київського патріархату Філарету пожиттєво проводити служби у Володимирському соборі в Києві. Також йому дозволили довічно проживати в будівлі на вулиці Пушкінській, 36 у Києві.

Нагадаємо:

  • 15 грудня 2018 року на Об'єднавчому соборі в Києві створили Православну церкву України. Предстоятелем Української помісної православної церкви обрали митрополита Переяславського та Білоцерківського Епіфанія, представника УПЦ КП.
  • 5 січня 2019 року Вселенський патріарх Варфоломій у своїй резиденції у Стамбулі підписав томос, який проголошує автокефалію новоствореної Православної церкви України.
  • 6 січня Варфоломій передав Епіфанію посох і томос, який проголошує автокефалію. Таким чином, процедура отримання Україною церковної незалежності офіційно була завершена.
  • 7 січня у Софії Київській відбулося перше богослужіння після надання томосу Православній церкві України.
  • Почесний патріарх ПЦУ Філарет заявив, що томос про єдину незалежну українську церкву він не приймає, бо не знав його змісту.
  • Також Філарет заявив, що Київський патріархат не ліквідований після створення об'єднаної помісної православної церкви. Він звинуватив предстоятеля ПЦУ Епіфанія у порушенні домовленості, згідно з якою керувати церквою мав Філарет, а Епіфаній опікувався би зовнішніми справами ПЦУ.
  • Після цього Філарет зібрав свій «собор» вирішили відновити ліквідовану УПЦ КП і заявили, що претендують на всі кошти, а також рухоме і нерухоме майно ліквідованої УПЦ КП включно з храмами і монастирями. У ПЦУ назвали «собор» Філарета розколом.

Помісна церква — це об'єднання всіх православних вірян, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенській, стає незалежною та самоврядною на території певної держави та зазвичай узгоджується з політико-адміністративним поділом та державними кордонами.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile