«Дякую вам за сміливість» — школярі Черкащини написали листи полоненим морякам

Листи від смілянських школярів
Листи від смілянських школярівЛюдмила Денісова

Школярі смілянського навчального комплексу «Лідер», у якому навчався один з полонених моряків — командир буксиру «Яни Капу» Олег Мельничук, написали та намалювали листи морякам, захопленим Росією в Керченській протоці.

Листи оприлюднила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова та зазначила, що Україна спробує їх передати морякам.

На одному з листів учень або учениця 11-го класу звернулася до Олега Мельничука, який вчився в цій школі, та подякувала йому за сміливість:

«Дякую вам за вашу сміливість, я пишаюся тим, що навчаюся у школі, де навчалися ви. Бажаю вам скоріше повернутися додому на рідну Україну. Ви герой!»

На роздрукованих бланках школярі також малювали кораблики, герб Сміли, смайлики та українські прапори з написом «воля».

«Дякуємо, що захищали нас. Повертайтеся скоріше», — зазначено на листі від 9 класу комплексу «Лідер».

Так званий Верховний суд Криму відхилив уже 20-ть апеляцій у справах українських моряків, яких звинувачають у незаконному перетині кордону Росії в Чорному морі. Останні 5 апеляцій відхилили 26 грудня.

Раніше Путін заявив, що питання обміну українських моряків можна розглядати після завершення кримінальної справи. Україна наполягає, що захоплені українські моряки є військовополоненими, тож їх не можуть судити, утримувати в СІЗО чи обмінювати як політв'язнів.

Нагадаємо, зранку 25 листопада українські кораблі та рейдовий буксир планово вийшли з порту Одеси до порту Маріуполя. Під час цього завдання російське судно протаранило український буксир та пошкодило його. При виході з Керченської протоки російські судна обстріляли та захопили українські кораблі біля Керченської протоки. Загалом на трьох суднах були 24 українських військових, двоє з них службовці СБУ. Троє з них дістали поранення.

Усіх українців взяли від варту на 2 місяці. Їх звинуватили у незаконному перетині кордону Російської Федерації в Чорному морі. 29 листопада українців вивезли до СІЗО Москви.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Керченські бранці: що відомо про українських моряків, яких захопили російські військові