У Міністерстві фінансів України запевняють, що економіка України у 2020 році зросте на 3,7% навіть у разі, якщо Україна не укладе нової угоди з Росією про транзит газу, який щороку забезпечує 3 мільярди доларів доходів.

Про це повідомила міністерка фінансів України Оксана Маркарова, відповідаючи на запитання депутатів у Верховній Раді.

«Що стосується економічного зростання: 3,7% — амбітний показник, але наша мета вища — 5-7% зростання. Ми впевнені, що наша команда професійно проводить перемовини щодо транзиту, але драйвери зростання тут закладені інші — концесії, приватизація, стрімкий розвиток виробництва, залучення іноземних та українських інвесторів», — повідомила Маркарова.

Нагадаємо, що розрахунками Національного банку, у разі припинення транзиту російського газу через Україну економіка України може втратити 0,9% ВВП у 2021 році та 0,6% — у 2020 році.

30 жовтня Данія надала дозвіл дочірній компанії Газпрому Nord Stream 2 AF, яка займається будівництвом «Північного потоку-2», звести трубопровід у своїх територіальних водах. У Нафтогазі повідомили, що це рішення було очікуваним.

28 жовтня у Брюсселі відбувся четвертий раунд тристоронніх переговорів між Україною, Росією та ЄС про укладання нового контракту на транзит російського газу через Україну. Чинний контракт добігає кінця 31 грудня 2019 року. Щороку Транзит приносить Україні 3 мільярди доларів. Під час переговорів українська делегація обговорила питання перегляду перемоги Нафтогазу в арбітражі над Газпромом, однак в уряді пообіцяли захищати інтереси України. Зазначимо, що наступний раунд переговорів про транзит газу перенесли на листопад 2019 року. Чинна угода про транзит між Україною та Росією закінчується 31 грудня 2019 року.

Поділитись: