Санкції, які країни Заходу запровадили проти Росії, зокрема за анексію Криму та військовий конфлікт на Донбасі, призводять до подальшої ізоляції економіки РФ. Заяви про те, що санкції лише йдуть на користь Росії — неправда.

Про це повідомив головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку Сергій Гурієв в інтерв’ю Громадському.

«Російська економіка страждає від санкцій. Будь-які заяви про те, що санкції лише на користь Росії — це неправда. Якщо ви дивитеся на дії російської влади, вони часто намагаються зробити так, щоб санкції були зняті», — повідомив Гурієв.

Він зазначив, що наразі російська економіки перебуває у скрутному становищі, зокрема через те, що через санкції вона починає само ізольовуватись та посилювати проблеми, пов'язані з поганим інвестиційним кліматом, високим рівнем корупції та високим рівнем втручання держави в економіку.

«Російська макроекономічна ситуація є стабільною, але немає і економічного зростання. Воно на рівні двох або півтора відсотка на рік, в окремі періоди — навіть нижче», — зазначив головний економіст ЄБРР.

За словами Гурієва, Захід все ще може посилити санкції проти Росії, і саме страх цього стримує подальшу агресію РФ.

Нагадаємо, що на початку 2019 року в Росії оцінили збитки від західних санкцій у 6,3 мільярда доларів.

Напередодні Палата представників Конгресу США узгодила поширення санкцій проти російського державного боргу. Для набуття чинності нових санкцій, їх має підтримати Конгрес та підписати Трамп.

Раніше стало відомо, що Росія готується до запровадження американських санкцій проти інструментів російського державного боргу. Зокрема РФ нарощує обсяги валютних резервів.

у Росії заявляли, що почнуть зменшувати розрахунки у доларах через побоювання запровадження санкцій США.

Крім цього, у липні 2018 року Росія поповнила свої золотовалютні резерви 26 тоннами золота.

Збільшенням своїх резервів у золоті Росія намагається мінімізувати потенційну фінансову шкоду від запровадження жорсткіших санкцій США, які, зокрема, можуть стосуватися розрахунків РФ американськими доларами.

Поділитись: