Ексочільник ДБР заявив, що висновок стосовно провальної роботи бюро зробили без попереднього аудиту
Висновок про те, що бюро не впоралося зі своїми «першочерговими завданнями», нова керівниця зробила на підставі декількох днів перебування на робочому місці, без жодного аудиту та поданих звітів керівників структурних підрозділів.
Про це заявив колишній директор Державного бюро розслідувань Роман Труба.
Він також зазначив, що протягом кількох днів відбувається розподіл працівників за принципом «свій» та «чужий», де «чужих звільняють під конвоєм, а критерій професійності виявився не важливим».
«Це свідчить про єдине: інтереси ДБР для нового керівництва не важливі, головне — довести свою значущість. Задля цього можна нехтувати репутацією органу, репутацією керівників управлінь та роботою працівників», — написав Труба.
Нагадаємо, 1 січня у Державному бюро розслідувань повідомили, що виявили «суттєві порушення» у своїй роботі впродовж 2019 року.
У бюро запросили громадськість та колег до «конструктивного обговорення». Йдеться про шляхи подолання кризових явищ, підвищення ефективності роботи слідчих та оперативних підрозділів.
27 грудня 2019-го президент Володимир Зеленський звільнив Романа Трубу з посади директора Держбюро розслідувань.
До призначення нового директора його обов'язки виконує депутатка від фракції «Слуга Народу», глава комітету Верховної Ради з питань правової політики й правосуддя Ірина Венедіктова.
Нагадаємо, закон про перезавантаження ДБР народні депутати остаточно ухвалили 3 грудня. А 24 грудня його підписав президент.
Документ про Держбюро розслідувань передбачає, що відомство буде не центральним органом виконавчої влади, а державним правоохоронним органом.
Ухвалений закон передбачав дочасне припинення повноважень голови Державного бюро розслідувань Романа Труби та його заступників. Згідно з новим законом, глава Бюро самостійно буде здійснювати керівництво органом, не розділяючи повноваження із заступниками, як це визначав передній закон. Також директор ДБР отримує повноваження особисто призначати та звільняти своїх заступників.
Самого директора ДБР призначатиме президент України за поданням комісії з проведення конкурсу. Таку комісію залишили у складі дев’яти осіб, як і було раніше: по три особи від президента, парламенту та три кандидатури міжнародних партнерів, затверджені урядом.
- Поділитися: