Волонтерам заборонили передавати харчові продукти до обсервації у Нових Санжарах, де перебувають громадяни, які прилетіли з Китаю.

Про це під час брифінгу заявив заступник міністра внутрішніх справ Іван Варченко.

«Серед речей, які привозять волонтери, передаються лише речі індивідуальної гігієни, антисептичні засоби й речі промислового виробництва. Харчові продукти — ні, й ми про це інформуємо всіх волонтерів… Продукти не передаються тим, хто перебуває в обсервації», — сказав він.

Варченко уточнив: якщо хтось залишатиме продукти у Червоного Хреста, то там будуть вирішувати, що «з цими продуктами робити».

Заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко розповів, що у медцентрі запустили харчоблок, тож їжу для тих, хто перебуває на обсервації, готують на місці.

Напередодні релігійні діячі зібрали продукти, настільні ігри, книги, зокрема Біблію, та інші речі для людей, яких привезли на обсервацію до Нових Санжар.

За останніми даними, кількість інфікованих китайським коронавірусом у світі зросла до 78 767. З початку спалаху коронавірусу від хвороб, спричинених інфекцією, померла 2461 людина. Водночас 23 196 пацієнтів вилікувались.

Нагадаємо, літак з евакуйованими з китайського міста Ухань українцями та іноземцями зранку 20 лютого приземлився у Харкові. На борту перебували 45 українців та 27 іноземців, а також екіпаж та лікарі. Зазначається, що всі здорові та без симптомів коронавірусу.

Увечері 20 лютого їх привезли до медичного центру в селищі Нові Санжари на Полтавщині. Місцеві жителі увесь день блокували дорогу, аби не пропустити автобуси з евакуйованими, та вимагали не розміщувати їх у місцевому медзакладі. Утім, коли автобуси під'їхали, правоохоронці відтіснили їх та звільнили дорогу.

Проте не обійшлося без сутичок: агресивно налаштовані люди кидали каміння як в правоохоронців, так і в автобуси з евакуйованими українцями і іноземцями. Також один з чоловіків намагався наїхати на поліцейських автомобілем, а одному правоохоронців каменем проломили голову. Загалом постраждали 9 правоохоронців та один цивільний. Поліція порушила 5 кримінальних справ.

Поділитись: