Засуджений в Криму за «підготовку диверсій» українець Андрій Захтей написав прохання про помилування на ім’я президента Росії Володимира Путіна.

Про це пишуть «Крим.Реалии» з посиланням на дружину Андрія Захтея Оксану Захтей.

За її словами, таке рішення Захтей ухвалив після того, як дізнався, що його не включили до переліку ув'язнених осіб на обмін між Україною та Росією, що відбувся 7 вересня.

«Про рішення Андрія написати лист з проханням про помилування я дізналася від адвоката. Лист вже надіслано», — сказала дружина.

Оксана Захтей підкреслила, що чоловік і вона щасливі за тих, хто повернувся в Україну.

«Ми щиро раді за всіх, хто опинився на волі, особливо за їх сім’ї. Власне, такими ж мотивами було продиктоване рішення Андрія. Він використовує будь-який шанс, щоб швидше опинитися вдома з рідними», — додала вона.

Нагадаємо, у лютому 2018 року влада непідконтрольного Криму визнала Андрія Захтея винним «в підготовці диверсій» на півострові у 2016 році та засудила до шести з половиною років колонії суворого режиму.

У справі кримських диверсантів також проходить громадянин України Панов Євген Олександрович, який повернувся до України внаслідок обміну 7 вересня.

У червні 2018 року Захтея етапували з сімферопольського СІЗО до виправної колонії №1 в анексованому Сімферополі.

7 вересня відбувся великий обмін полонених, на який чекали вже кілька тижнів. З російського полону повернулися 35 українців. Серед них — 24 моряки, яких РФ захопила в Керченській протоці, режисер Олег Сенцов, Олександр Кольченко, Володимир Балух та інші, чиї прізвища кілька років поспіль звучали майже на всіх міжнародних зустрічах як прізвища політв'язнів.

Однак у Росії та анексованому Криму залишаються за ґратами ще понад 110 українців. Зокрема — кримський активіст Олексій Чірній, засуджений у справі так званих «українських диверсантів» Андрій Захтей, обвинувачений у шпигунстві Валентин Виговський. Також російська влада не припиняє переслідування кримських татар.

На непідконтрольних територіях Донбасу утримують ще 227 українців.

Поділитись: