Кредитне рейтингове агентство Fitch залишило незмінним кредитний рейтинг України на рівні «B-» попри продовження співпраці уряду з Міжнародним валютним фондом.

Зазначається, що основними факторами, які впливають на кредитний рейтинг України залишаються пікові виплати за зовнішнім державним боргом у 2019 році.

Попри це, продовження співпраці з МВФ аналітики оцінюють як позитивний сигнал.

«Продовження співпраці України та МВФ сприяло зростанню міжнародних резервів та послабленню фінансових обмежень», — зазначають в Fitch.

Водночас попри зростання рівня міжнародних резервів, наразі їх в Україні достатньо для покриття обсягів імпорту на 3,1 місяця (безпечним вважається рівень у 3 місяці).

Зазначимо, що кредитний рейтинг — це ключовий показник, від якого залежить привабливість активів, зокрема державних боргових цінних паперів. Чим вищим є такий рейтинг, тим надійнішим є позичальник та, відповідно, менші відсоткові ставки за боргом.

Нагадаємо, що перший транш МВФ у межах нової кредитної програми, перерахували Україні 21 грудня 2018 року. Його зарахували до міжнародних резервів України. Всього протягом 2019 року Україна має отримати ще 2 транші МВФ.

18 грудня Рада директорів МВФ затвердила нову кредитну програму для України та ухвалила рішення про виділення першого траншу на 1,4 мільярда доларів.

Також 18 грудня Рада директорів Світового банку затвердила рішення про надання Україні кредитних гарантій на 750 мільйонів доларів.

Черговий транш МВФ необхідний для підтримання фінансової стабільності України та уникнення настання технічного дефолту — ситуації, коли Україна не зможе розрахуватись за кредитними зобов’язаннями.

19 жовтня у МВФ повідомили, що попередньо погодили нову кредитну програму для України.

Поділитись: