УКРАЇНА

Фракціям вигідно затягувати зміну виборчих законів, аби продовжувати підкуп виборців — КВУ

12 липня, 2018 21:37
УКРАЇНА/Фракціям вигідно затягувати зміну виборчих законів, аби продовжувати підкуп виборців — КВУ
Зберегти
Вигляд
Через збереження виборчої мажоритарної системи виборів в Україні фракції можуть здійснювати підкуп виборців. З цієї причини, депутати Верховної Ради затягують зміни до виборчого законодавства.

Через збереження виборчої мажоритарної системи виборів в Україні фракції можуть здійснювати підкуп виборців. З цієї причини, депутати Верховної Ради затягують зміни до виборчого законодавства.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському повідомив Олексій Кошель, голова Комітету виборців України.

Коментуючи зміни, які депутати пропонують внести до виборчого законодавства, Кошель сказав:

«4,5 тисячі правок, переважна більшість з яких є технічними, вони стосуються тексту законопроекту, були подані однаково як провладними так і опозиційними фракціями. Тобто, затягування, скоро буде річне затягування із роботи над виборчим кодексом — тут провина лежить на всіх фракціях українського парламенту. Тому що ми переходимо до виборчої кампанії і кожне питання буде розглядатися як спроба пошуку винних. Насправді ж, винні всі».

На думку Кошеля, така ситуація склалась через збереження мажоритарної системи виборів в Україні.

«Чому так відбувається? Для багатьох політичних сил є вигідним збереження мажоритарної системи виборів. Як це не банально, але за умов коли, зберігається підкуп виборців, коли реально в мажоритарному окрузі сіткою прямого підкупу накриті 10-15% виборців, непрямим навіть 50% — тобто можна купити собі перемогу. Такий середньовічний формат, коли можна просто купити представницький мандат», — наголосив він.

Раніше у партії «Блок Петра Порошенка» заявили, що питання оновлення складу ЦВК переноситься на осінь.

Нагадаємо, 12 липня Рада так і не змогла розглянути питання оновленняскладу ЦВК.

Зазначимо, наступне засідання Верховної Ради відбудеться 13 липня, у п'ятницю. З наступного тижня депутати парламенту йдуть на літні канікули.

Члени ЦВК рахують голоси на президентських та парламентських виборах. До складу Центрвиборчкому входять 15 членів. Термін повноважень більшості з них завершився ще в червні 2014-го.

Депутати та президент чотири роки не могли погодити перелік нових людей. За законом, кандидатів до ЦВК подають депутатські фракції, при чому в пропорції, відповідно до їхньої кількості. Відтак список має погодити президент і проголосувати парламент.

5 липня народні депутати не розглянули оновлення складу Центральної виборчої комісії згідно з порядком денним через нестачу голосів — більшість народних депутатів відмовились від розгляду цього питання. 

23 січня президент Петро Порошенко офіційно передав голові Верховної Ради Андрію Парубію список 13 кандидатів у члени ЦВК. Згодом Порошенко вніс подання про призначення нових членів Центрвиборчкому до парламенту.

У поданні президента значиться 14 кандидатур на посади членів ЦВК, проте раніше комітет підтримав подання глави держави щодо звільнення 13 із 15 членів Центрвиборчкому у зв'язку із закінченням строку їх повноважень. Таким чином, «вакантних» місць у ЦВК може бути лише 13. 

У зв'язку з цим представник президента у парламенті Ірина Луценко пояснила, що в сесійній залі голосування за призначення членів ЦВК відбуватиметься поіменно і згідно з рейтингом таких голосувань буде визначено, хто із запропонованих кандидатур обійме посади членів Центрвиборчкому.

Раніше Луценко повідомила, що в поданні президента про призначення членів ЦВК є кандидат від «Батьківщини».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Юристка Порошенка, заступник Луценка та захисниця Ляшка: Хто рахуватиме голоси на президентських виборах.

Пов`язані новини