Херсонська активістка Катерина Гандзюк перешкоджала корупційним схемам у різних сферах, що могло стати причиною нападу на неї.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила адвокатка родини Гандзюк Євгенія Закревська.

На запитання, в яких сферах могла перешкоджати Гандзюк, вона відповіла: «Я вважаю, що в різних сферах. І незаконна вирубка лісу. Відома історія з цією пожежею, 600 гектарів лісу частково згоріли, а частково вивозяться, я впевнена, що незаконно. І справа насправді нерозкрита, немає підозрюваних, тим більше немає вироків».

Також адвокатка зазначила, шо Гандзюк розслідувала низку справ, якими займалися інші активісти, і не тільки в Херсоні.

За словами Закревської, на пунктах зважування фур, що робиться для того, аби зайва вага не руйнувала дороги, діяли схеми, які убезпечували від перевірок деякі авто.

«Катя дуже ефективно організовувала протидію цьому, коли приїжджали і змушували перевіряти всіх підряд. Це теж дуже великі гроші», — сказала вона.

Загалом, як наголосила Закревська, Гандзюк перешкоджала будь-якій корупційній схемі, до якої «могла дотягнутися». Водночас адвокатка не може сказати, через що конкретно напали на активістку.

«Я не можу сказати через що стався напад. Я можу сказати, що коли повсякденністю в Херсоні є корупційні та злочинні схеми, коли в цьому задіяні всі верстви влади, всі гілки влади, коли в це задіяна міська влада, коли в це задіяно дуже багато людей, то це утворює взагалі інший квазіправовий клімат», — підкреслила Закревська.

Раніше повідомлялося, що у справі Гандзюк СБУ досі не отримала частину доказів.

5 листопада справу щодо вбивства радниці міськголови Херсона передали до Головного слідчого управління Служби безпеки України.

4 грудня генпрокурор України Юрій Луценко заявив, що у справі щодо вбивства радниці голови Херсонської міської ради Катерини Гандзюк оголосили ще одну підозру.

Напередодні генпрокурор Юрій Луценко заявив, що слідство встановило усіх замовників та організаторів убивства Гандзюк.

31 липня у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на радницю міськголови Херсона кислоту. Катерина Гандзюк потрапила до реанімаційного відділення. 4 листопада Катерина Гандзюк померла у лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто замовив Катю Гандзюк?

Поліція затримала п'ятьох підозрюваних у нападі на Гандзюк. Четверо з них зізналися у скоєнні злочину.

Катерина Гандзюк про нападників на неї: Не сумніваюсь, що усі затримані — причетні

Поліція перекваліфікувала справу Гандзюк на закінчене умисне вбивство.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Ми повинні знати ім'я замовника» — наша остання розмова з Катею Гандзюк

Гандзюк критикувала обласне управління Нацполіції Херсонщини й інші органи влади. Восени 2017-го вона у дописі на Facebook звинуватила начальника Управління захисту економіки Нацполіції в області Артема Антощука у вимаганні від міської влади хабара — 3% від сум усіх підрядів і тендерів. Відтак Антощук написав заяву «заднім числом», що йому нібито пропонували хабар. А згодом правоохоронці прийшли з обшуками на роботу до самої Гандзюк.

Напад на Гандзюк сколихнув українське суспільство. Українське представництво міжнародного антикорупційного руху Transparency International закликало правоохоронців до результативного розслідування атаки на Катерину Гандзюк.

Поділитись: